Plaże Barcelony
Barcelona plaża

Plaże Barcelony

Barcelona plaża, słońce i wakacje

Szykuje się wam wyjazd do Barcelony? Zastanawiacie się którą plażę w Barcelonie wybrać? Mam dobrą wiadomość, bo nie musicie jechać daleko! Plaże zaczynają się prawie w centrum miasta i ciągną hen hen daleko!

W Barcelonie zwyczajowo kąpiemy się w morzu między początkiem czerwca i końcem września. Ale z plaży możemy korzystać nawet w środku zimy! Sama nieraz piknikowałam ze znajomymi w lutym, czy wylegiwałam się na ręczniku w marcu. Rzadko się zdarza, żeby wiał zimny wiatr, jeśli w ogóle. Barcelońskie plaże ciągną się na prawie 5 kilometrów. Super się jeździ na rowerze i rolkach po ścieżkach wybrzeża. Możemy też pogimnastykować się na darmowych urządzenia do uprawiania sportu. Teraz musimy sobie tylko odpowiedzieć na pytanie:

Którą plażę w Barcelonie wybrać??

Barceloneta

Leży najbliżej centrum miasta, w pobliżu dzielnicy o tej samej nazwie. Wystarczy przejść 20 minut na piechotę od stacji metra. Jest nie tylko dość długa, ale ożywiona za sprawą licznych restauracji.. Jest też i kasyno i głośno grające kluby. Tu się dzieje! To ulubiona plaża turystów i najpopularniejsza plaża w mieście.

Dojazd do Barcelonety:

Autobus: 14, 16, 17, 36, 39, 40, 45, 51, 57, 59, 64
Metro: Line 4 – Barceloneta i Ciutadella
Tram: Ciutadella-Vila Olímpica

Sant Sebastiá

To część Barcelonety, która podobnie ja ta pierwsza jest wyposażona w prysznice i wszelkie udogodnienia, materiały do pływania. Jest też doskonale przystosowana dla potrzeb niepełnosprawnych

Dojazd do Sant Sebastiá:

Autobus : 14, 16, 17, 39, 40, 45, 51, 57, 59, 64, 157
Métro :4 – Barceloneta

Playa Llevant

Położona niedaleko Parku Forum. Można na niej odpocząć od wszechobecnych tłumów. Co więcej to dobre miejsce, jeśli macie psa.  Dodatkowo rozmieszczone są przy niej stoły do ping ponga i miejsca dla dzieci.

Dojazd do Playa Llevant:

Autobus: 7, 36, 41, 141
Metro: Line 4 – Selva de Mar
Tram: T4 – Selva de Mar i El Maresme

Mar Bella

Mar Bella to plaża, gdzie miłośnicy sportu poczują się jak w domu. Wielu w jej okolicach szaleje na kajakach czy uprawiając windsurfing. Tuż przy niej znajduje się skate park, gdzie możemy poszaleć na deskorolce albo popatrzeć jak młodzież się bawi. Mar Bella jest wyposażona w prysznice i inne udogodnienia.

Dojazd do Mar Bella:

Autobus: 36, 71, 141
Metro: Line 4 – Selva de Mar i El Maresme
Tramwaj: T4 – Selva de M i El Maresme

Nova Icaria

Nova Icaria znajduje się przy przystani olimpijskiej. Jest uznawana za najspokojniejszą w mieście, ale nie brak na niej restauracji ani barów.

Dojazd Nova Icaria:

Autobus: 6, 36, 41, 92, 141
Metro: 4 – Ciutadella y Bogatell
Tramwaj: T4 – Ciutadella-Vila Olímpica

Bogatell

Bogatell jest ulubiona przez mieszkańców miasta, szczególnie tych aktywnych. Barcelończycy uwielbiają biegać w jej pobliżu i jeździć na rolkach i desce. Oczywiście nie brak tu też barów i restauracji, chociaż w nie sezonie stoją pozamykane. Bogatell to moja ulubiona plaża. Można na niej znaleźć względny spokój i jest blisko mojej ukochanej dzielnicy Poble Nou.

Dojazd Bogatell:

Autobusus: 6, 36, 41, 92, 141
Metro: 4 – Poblenou i Llacuna

Barcelona plaża
Szykuje się wyjazd do Barcelony? Przygotuj się na plażowanie!

 

 

Dodaj komentarz

Close Menu

Hej!

Miło mi, że tu jesteś!

Jeżeli przydał Ci się post to polub stronę na Fejsie. Dzięki temu będziesz na bieżąco z nowymi artykułami.  Przyczyniasz się też do rozwoju bloga.  Jeżeli nie, to i tak mi miło, że wpadłeś.

Miłego dnia!