You are currently viewing Ciekawostki o Tajlandii
Biała Świątynia to jedna z najbardziej niesamowitych budowli w Tajlandii

Ciekawostki o Tajlandii

Poznaj ciekawostki o Tajlandii. Ten egzotyczny kraj zaskakuje jak żaden! Czy wiedziałeś, że…

1.Po imprezie w tropikach pewien Austriak Dietrich Mateschitz padał ze zmęczenia, kiedy ktoś mu zaproponował napój o nazwie Czerwony Bizon. Tajemniczy eliksir od razu postawił go na nogi. Wtedy Mateschitz zdecydował o sprowadzeniu go do Europy. I sprzedawaniu pod podobną nazwą. Ciekawostką jest, że w ramach kampanii marketingowej rozrzucano puste puszki po klubach, i głoszono famę, że to niemal narkotyk. Tak właśnie Red Bull został sprowadzony z Tajlandii. Chociaż tam ma zupełnie inny smak, niemiłosiernie słodki smak. Próbowaliście już?

2.10% Tajów mieszka w Bangkoku.

3.Pełna nazwa Bangkoku to Krungthepmahanakhon Amonrattanakosin Mahintharayutthaya Mahadilokphop Noppharatratchathaniburirom Udomratchaniwetmahasathan Amonphimanawatansathit Sakkathattiyawitsanukamprasit. Kto wypowie? Zróbmy challenge i zostawiajcie swoje nagrania w komentarzach 🙂

tajlandia informacje

4. W całej Tajlandii znajduje się ponad 35,000 świątyń. Najbardziej znane to Świątynia Szmaragdowego Buddy w Bangkoku, Doi Sutep w Chiang Mai i Biała Świątynia w Chiang Rai.

5. Tajlandia znaczy tyle co “wolna ziemia”. Jako jedyny kraj w tej części Azji nigdy nie była niczyją kolonią, co pozwoliło jej rozwinąć unikalną kulturę. Zauważamy też wyraźną relację niskich cen i dobrej jakości życia.

6. Narodowym kwiatem Tajlandii są orchidee, występuje ich tu ponad 1,500 odmian, zobaczysz je już na lotnisku, gdzie dekorują drogę do wyjścia.

7. Chociaż narodowym sportem Tajlandii jest boks tajski, to sami Tajowie twierdzą, że to spanie jest ich narodowym sportem. Co zresztą widać na każdej ulicy w dzień. Śpią wszyscy, sprzedawczynie za ladą, kelnerzy w restauracjach, taksówkarze za kółkiem. Każda chwila jest dobra, żeby wykorzystać ją na małą drzemkę. Niektórzy się kładą wprost na chodniku, i nie ma to nic wspólnego z bezdomnością

8. Freski w Białej Świątyni zwalają niektórych z nóg. Malowidła przedstawiają takie postacie jak Pikaczu, czy Neo z Matriksa. Zaś w ogrodzie wisi głowa Terminatora. Byłam świadkiem jak jedna kobieta się tak zszokowała, że nie przestała o tym mówić przez pół godziny. A co byście powiedzieli, jakby ktoś w kościele zrobił takie nowoczesne freski? Niestety zdjęcia nie wstawię, bo obowiązywał zakaz fotografowania wnętrza.

9. Artysta, który stworzył Białą Świątynie tak się wkurzył na chińskich turystów, że aż zakazał im wstępu na jakiś czas! Poszło o złotą toaletę. Bo toaleta w Białej Świątyni sama wygląda jakby była świątynią. Tyle, że złotą. Tymczasem Chińczycy nieprzyzwyczajeni do luksusów i toalet w stylu zachodnim, skakali po sedesach demolując je.  Chalermchai Kositpipat powiedział dość! Po tygodniu jednak zaczęły go dręczyć wyrzuty sumienia. W końcu jest artystą i nie lubi wsadzać wszystkich do jednego worka. Zakaz zdjął.

10. David i Victoria Beckcham mają dom na wyspie Koh Samui.

11. Nie wolno krytykować monarchii. Człowiek który zakpił z królewskiego psa został skazany na 42 lata więzienia. Ciekawostką jest, ze członkowie rodziny królewskiej w Tajlandii jest traktowana jak niemal bogowie.

12. Dzień matki odbywa się w urodziny królowej, a dzień ojca w dniu urodzin króla.

13. W czasie Tajskiego Nowego Roku na ulicach Bangkoku odbywa się wielka uliczna bitwa na wodę. Nazywa się to festiwalem Songkran.

14. Co roku jest organizowany festiwal dla małp Monkey Buffet w podzięce za to że do małej mieściny wabią tysiące turystów. Lopburi to miasto małp. Festiwal ma miejsce przed świątynią Pra Prang Sam Yot, gdzie zwierzakom są rozdawane 2 tony owoców.

15. Co roku 16 milionów turystów odwiedza Tajlandię, a Polaków w ostatnim roku było 200 tysięcy.

16. Koty syjamskie znane ze swoich niebieskich oczów i krótkiej sierści lub jej totalnego braku pochodzą z Tajlandii. W końcu dawna nazwa Tajlandii to Syjam.

17. W Tajlandii bardzo popularne są kabarety transwestytów. Przedstawienia odbywają się w niemal każdej turystycznej miejscowości. najlepszy jest w Chiang Mai. Co ciekawe trzecia płeć jest uważana za coś normalnego i nikogo nie dziwią reklamy gdzie rodzina typu mężczyzna i żona-ladyboy idą razem kupować meble.

18. W Tajlandii jest ponad 1430 wysp.

Tajlandia ciekawostki

Tajlandia ciekawostki
Tajlandia ciekawostki
Tajlandia ciekawostki
Tajlandia ciekawostki

Wybierasz się do Tajlandii? Może zainteresuje Cię artykuł:

 

Rate this post

Ten post ma jeden komentarz

  1. miniewdroge.pl

    Tam jeszcze nas nie było, ale się wybieramy! Fajne informacje. Pozdrawiamy!

Dodaj komentarz