Jak dojechać z centrum Paryża do Wersalu

Jak dojechać z centrum Paryża do Wersalu

Wersal od Paryża dzieli 22 kilometry. Jak dojechać do Wersalu z Paryża? Jak dojechać, kiedy są strajki? Paryż jest dobrze skomunikowany z Wersalem, i dawnym pałacem królewskim. 

Pociąg Paryż- Wersal

Najprościej i najszybciej jest wsiąść w kolejkę podmiejską RER C, jedzie ona do samego Wersalu skąd do zamku idzie się jakieś 10 minut.Niektóre pociągi jadą do dalej położonej stacji Versaille Chantiers, skąd trzeba iść 20-25 minut pieszo lub podjechać autobusem. Najważniejsze stacje w Paryżu przez które przejeżdża RER C to Jardin de Plantes, St. Michel-Notre Dame, Musée d’Orsay, Invalides, oraz Champs de Mars-Tour Eiffel. RER C na południu Paryża rozdziela się na kilka różnych kierunków, więc trzeba zawsze zwracać uwagę co pisze na pociągu. Na ten przejazd trzeba kupić osobny bilet w automacie, jednorazowy T1 nie działa na 4 strefę, gdzie leży Wersal. Jeżeli macie Paris Visit na 5 stref lub Mobilis na 4 strefy lub kartę Navigo wtedy przejazd jest wliczony w cenę. Czasem, szczególnie w letnim sezonie tak się dzieje, że są strajki na kolei, wtedy panuje wielki burdel, pociągi są odwołane i nikt nic nie wie.

Autobus do Wersalu

Na szczęście w takiej sytuacji autobusy funkcjonują normalnie. Metrem numer 9 podjeżdżamy do stacji Pont de Sèvres, gdzie wsiadamy w autobus 171 jadący do Chateau de Versailles. Jest to  sposób tańszy, ale i dłuższy niż pociąg. W tym wypadku wystarczy nam jeden jednorazowy bilet T1 na autobus i drugi na metro. Aktualny rozkład jazdy znajdziecie na stronie francuskiego przewoźnika RATP.   Jak dojechać z centrum Paryża do Wersalu  

Wybierasz się do Paryża? Może zainteresuje Cię któryś z artykułów:

       

Ten post ma jeden komentarz

  1. Super strona dzięki za ten wpis! Wybieram się do Paryża w przyszłym tygodniu i chcemy odwiedzić wersal! Dziękujemy za wskazówki!

Dodaj komentarz

Close Menu

Hej!

Miło mi, że tu jesteś!

Jeżeli przydał Ci się post to polub stronę na Fejsie. Dzięki temu będziesz na bieżąco z nowymi artykułami.  Przyczyniasz się też do rozwoju bloga.  Jeżeli nie, to i tak mi miło, że wpadłeś.

Miłego dnia!