Durian- owoc, który zabija

Durian- owoc, który zabija

Znany w Azji Południowo-Wschodniej jako król owoców durian jest owiany złą sławą. Nie tylko dlatego, że jest tak wonny, że aż dla niektórych śmierdzący. Durian ma swoją mroczną stronę. W Indonezji jest nawet powiedzenie, że durian ma oczy, bo spadając trafia w cel. Ważący nieraz po 2,3,4 kilo, najeżony kolcami owoc potrafi zlecieć z kilkunastu metrów na czyjąś głowę. Ale w swojej morderczej karierze zadaje śmierć- niespodziankę na wiele sposobów. Przeczytajcie kronikę kryminalną duriana:

1.Zadźgany z powodu złej jakości duriana

18 sierpnia 2016 17h15

Sprzedawca owoców Ong Ting San (61lat) zmarł po zaźganiu nożem. Sprawcą ataku okazał się 60-letni niezadowolony klient. Został zatrzymany przez policję 20 godzin po zdarzeniu. Jak się okazało podczas przesłuchania motywem morderstwa była zła jakość zakupionych owoców. Kupiec porwał nóż leżący na ladzie stoiska; widząc to przestraszona ofiara uciekła w stronę swojego domu stojącego nieopodal. Napastnik był jednak szybszy i wielokrotnie ugodził sprzedawcę. Narzędzie zbrodni zostało znalezione przez funkcjonariuszy na ganku domu. Ofiara została przewieziona do szpitala, jednak po 6 godzinach zmarła.

2.Zmasakrowany przez duriany

13 czerwca 2013

Malezja. Lam Fook Che (68lat) stracił równowagę jadąc na motorze. Mężczyzna na pojeździe przewodził cały kosz kolczastych durianów. Podczas upadków ważące po kilka kilo owoce spadły mu na głowę powodując śmierć na miejscu.

3. Serce mu stanęło po spożyciu duriana

7 grudnia 2013

60-latek zmarł po tym jak spożył za dużo duriana. Jak się okazało cierpiał on na cukrzycę i nadciśnienie. Śmierć nastąpiła wkrótce po spożyciu przez nieszczęśnika obfitego durianowego posiłku.

4. Zagryziony przez niedźwiedzia podczas zbierania durianów

11 sierpnia 2016

Tajlandia. Ciało Mata Didik Madidi Basa, (40 lat) zostało odnalezione przez jego 15-letniego syna, zaniepokojonego całonocną nieobecnością ojca. Mężczyznę widziano dzień wcześniej wieczorem, kiedy wyszedł zbierać owoce duriana do sadu. Wezwana na miejsce policja ustaliła, że zaatakował go niedźwiedź, o czym świadczą rany szarpane na głowie ofiary. Okoliczni mieszkańcy potwierdzili, że nieraz widzieli drapieżnika buszującego po sadzie w poszukiwaniu smakowitych durianów.

5. Zmarł po popiciu duriana mlekiem

3 lutego 2014

Tajlandia.Tragicznie skończył się posiłek dla 28-letniego turysty z Chin. Mężczyzna doznał rozległego ataku serca po tym jak obficie popił egotyczny owoc durian mlekiem. Znany z  wysokiej zawartości siarki durian może powodować tragiczne konsekwencje spożycia w połączeniu z nabiałem, alkoholem, kawą, baraniną, wołowiną, a nawet bakłażanem.

durian

 

Źródła:

http://www.straitstimes.com/asia/se-asia/unhappy-with-quality-of-durians-malaysian-man-stabs-fruit-seller-to-death

https://www.nst.com.my/news/2016/08/164825/man-dies-bear-attack-while-collecting-durian

https://www.yearofthedurian.com/2013/01/durian-obituaries-of-2012

https://www.dramafever.com/news/what-this-killer-fruit-did-to-one-man-is-like-an-urban-myth-come-true/

 

Ten post ma 3 komentarzy

  1. Wow! :O Nie słyszałam o tym. Warto wiedzieć takie rzeczy!!!

  2. jak poprzedniczka, powiem “wow”. nie zdawalam sobie sprawy, ze durian taki niebezpieczny. slyszalam kiedys, ze nie mozna po nim pic alkoholu, ale nie przyszlo by mi do glowy, ze np. mleka tez. dobrze wiedziec, zwlaszcza, ze ja akurat jestem wielka milosniczka duriana.

Dodaj komentarz

Close Menu

Hej!

Miło mi, że tu jesteś!

Jeżeli przydał Ci się post to polub stronę na Fejsie. Dzięki temu będziesz na bieżąco z nowymi artykułami.  Przyczyniasz się też do rozwoju bloga.  Jeżeli nie, to i tak mi miło, że wpadłeś.

Miłego dnia!