You are currently viewing Gdzie w Bangkoku kupić komputer

Gdzie w Bangkoku kupić komputer

Po dwóch miesiącach bez kompa skapitulowałam. Podobnie jak Ty teraz zadałam sobie to pytanie… Gdzie w Bangkoku kupić komputer?  Oto krótki przegląd najpopularniejszych miejsc, gdzie można nabyć elektronikę w Bangkoku. Z uwagi na niższy VAT wszystko jest tańsze, trzeba się jednak liczyć z koniecznością zapłacenia podatku w Polsce.

Uaktualnienie 2022

Po pandemii wszystko się zmieniło, a wiodące centra handlowe padły.

Central World

Nowoczesne centrum handlowe, na jednym piętrze ulokowany jest sprzęt elektroniczny. Szczególną uwagę zwraca oficjalny sklep Asusa.  Poza tym kilka innych sklepów z komputerami. Kiedy tam byłam ostatnio jakichś cudów (poza Asusem) do renderu 3d tam nie było. Jeśli szukasz czegoś standardowego to znajdziesz to bez problemów.

Fortune Town IT Mall

Mój faworyt. Znajdziesz tu telefony, sprzęt fotograficzny, muzyczny, w tym kilka sklepów  płytami analogowymi i gitarami oraz sprzęt it. Co mnie zaskoczyło, to niespecjalnie duży wybór modeli jak na takie wielkie centrum handlowe. Sklepów pod szyldem Banana jest kilka.  Sprzedawcy są bez porównania bardziej fachowi niż w Pantip Plaza, a i sprzęt używany wydaje się być tym czym jest w rzeczywistości. Jeśli chodzi o obiektywy to króluje standard.

W 2022 to centrum handlowe mające najwięcej zaawansowanych komputerow (do gier i renderu)

Chociaż oficjalne godziny zamknięcia to 22h, sprzęt IT zwija się już o 20h.

Adres: 1 Ratchadaphisek Rd, Khwaeng Din Daeng, Khet Din Daeng, Krung Thep Maha Nakhon 10400, Tajlandia Godziny otwarcia: Dzisiaj otwarte · 10:00–22:00

Dojazd: metro stacja: Rama IX

Pantip Plaza

Aktualizacja 2022. Zostało po połowie z dwóch pięter. Reszta padła. Fajne podkładki chłodzące.

Matka wszystkich centrów It w Tajlandii. Niestety matka niezbyt nowoczesna i w dodatku zakłamana. Ciężko odróżnić tu podróbkę od oryginału, a tych pierwszych nie brakuje Jeśli jesteś znawcą może znajdziesz tu jakąś perełkę. Wnętrze przypomina bazar, a nie centrum hardware, a już na pewno nie  polskie centrum handlowe. Pierwszy raz kiedy weszłam do Pantip Plazy niemalże zakręciła mi się łezka w oku, gdyż poczułam ducha krakowskiej giełdy komputerowej 20 lat temu.  W związku z tym nie wiadomo któremu ze sprzedawców można zaufać.  Z opinii w Internecie wynika, że sklep Banana jest w miarę uczciwy, chociaż nie najtańszy.  Na 4 piętrze znajdziemy sporo używanego sprzętu o dziwnie wysokich parametrach w stosunku do oceny gołym okiem. Poza komputerami można w Pantip Plaza nabyć telefony, aparaty i sprzęt studyjny. Duży wybór używanych Apple. Większość stoisk kończy pracę grubo przed godzinami zamknięcia według widzimisię właściciela.

Adres: 604/3. Ratchathewi, Bangkok 10400, Tajlandia Otwarcie: 23 kwietnia 2012 Godziny otwarcia: 10:00–21:00

Platinium

Aktualizacja 2022. Po pandemii prawie nic tam nie zostało. Kilka stoisk, na miejscu dawnych sklepów z IT ostatnio się odbywały eliminacje do konkursu piękności.

Ostatnie piętra zostały zadedykowane sektorowi it. Styl dokładnie ten sam co w Pantipie, tylko wybór mniejszy

Internet

Używane komputery, aparaty, sprzęt studyjny, to wszystko możemy kupić w Internecie. Oto najpopularniejsze strony w Tajlandii:

Craiglist Bangkok for sale computers- kliknij tutaj

Grupa na FB kupię sprzedam – kliknij tutaj

O czym warto pamiętać kupując komputer w Tajlandii

Przy zakupach pamiętaj o pobraniu druczku uprawniającego do zwrotu 7% podatku VAT na lotnisku.

Warto wiedzieć, że w przeciwieństwie do Polski, Windows nie jest standardowym wyposażeniem komputera. Koniecznie upewnij się, że masz taki system jaki chcesz, a także czy jest on orginalny.

Można się targować. Sprzedawcy w Tajlandii lubią dodawać kilka procent wartości transakcji do płatności kartą, ale da się i to wynegocjować.

 

Wybierasz się do Tajlandii? Może zainteresuje Cię artykuł:

 

Rate this post

Dodaj komentarz