You are currently viewing Jak obejść cenzurę internetu w Chinach

Jak obejść cenzurę internetu w Chinach

Przylatujesz do Chin i próbujesz połączyć się z Wi Fi na lotnisku. Google nie wchodzi, mail  też, facebook nie ładuje się.
W takim razie kupujesz chińską kartę SIM, ale dalej żadna strona nie działa. W hotelu to samo. Znajomi nie zobaczą Twojego zdjęcia na Wielkim Murze, nie wyślesz żadnego maila. Jedyne co widzisz w sieci do chińskie znaczki. Oto koszmar XXI wieku w Chinach.

Wielki Brat zablokował cały zachodni świat w Internecie, aby żadne niewygodne treści nie siały zamętu w chińskich umysłach. Czuwają nad tym automatyczne systemy i analitycy, którzy w mrówczym pocie czoła przeglądają kolejne stron i je blokują. Na największym celowniku jest Google, You Tube, blogi i Facebook Działają tylko chińskie strony.Co robić? Pół biedy, jeśli znasz chiński i nie potrzebujesz nieograniczonego dostępu do sieci.
Co jeśli pracujesz zdalnie, albo po prostu chcesz korzystać z sieci tak jak jesteś do tego przyzwyczajony?

Jak obejść cenzurę internetu w Chinach?

Cóż póki co są dwie metody:

VPN

Jedyną słuszną metodą jest ściągnięcie przed wyjazdem VPN czyli ochrony, która będzie wyświetlała Twoją lokalizację w innym kraju, żeby zmylić cenzurę. Chińczycy oczywiście ciężko pracują nad tym, żeby i VPN blokować, a od niedawna jest on nawet nielegalny. Firmy oferujące
VPN robią co mogą, aby omijać blokady i dostarczyć medium spragnionym użytkownikom. Wiele stron ładuje się o wiele wolniej nawet z VPNem, ale się lądują. Nie ma innej równie skutecznej metody w walce o dostęp do Internetu. Przed Wami lista najlepszych obecnie VPNów.

1. IPVanish

2. VyprVPN

3. ExpressVPN

4. NordVPN

5. TunnelBear

Najbardziej do tej pory popularny  Green VPN zostal zablokowany.

VPNu nie ściągniesz tak łatwo będąc w Chinach, więc koniecznie zadbaj o to przed wyjazdem. Jeśli jest już za późno możesz podpytać Chińczyków z Twojego otoczenia, nawet w hotelu jaki VPN udało im się zdobyć w Chinach. Masz facebooka? WTF??Używacie w Chinach fb? Haha pewnie, tylko musimy mieć VPN -zaśmiali się poznani w hostelu lokalni podróżnicy. Nie myślcie więc, że są w ciemię bici.

Niestety VPNy nie są darmowe, należy wykupić dostęp do nich. Wiele oferuje na szczęście 30-dniowy okres próbny, po którym bez podania powodu można rezygnować z usługi i otrzymać pieniądze spowrotem.

PROXY

Inną metodą jest korzystanie z proxy. Po prostu  wklepujesz dane proxy w przeglądarkę, i wchodzisz na stronę.

Proxy nie tylko ukrywa twój adres IP, ale legitymuje się swoim własnym. Przeglądarki proxy są zarówno płatne jak i bezpłatne. Jest to rozwiązanie wolniejsze i często mniej skuteczne niż VPN, ale przynajmniej darmowe.

Żeby włączyć proxy najpierw trzeba skonfigurować połączenie w naszej przeglądarce. Wchodzimy w Narzędzia: Opcje: zaawansowane. Następnie wchodzimy w Ustawienia w oknie Połączenia gdzie wpisujemy adres IP i port, które znajdziemy na liście dostępnych proxy.

Listę stron z proxy możecie znaleźć np. na stronie:

hidemy.name/en/proxy-list/

Jak obejść cenzurę internetu w Chinach

Wybierasz się do Chin? Może zainteresują Cię artykuły:

 

Rate this post

Dodaj komentarz