Jak się dostać z Bangkoku do Hua Hin
Bangkok Chiang Mai transport

Jak się dostać z Bangkoku do Hua Hin

 

 

Autobusy i miniwany

Z Northern Bus Terminal, czyli Mo Chit do Hua Hin zapłacimy 180 baht, a czas podróży będzie wynosił 3 godziny. Przystanek znajduje się trochę poza terminalem, więc lepiej popytać miejscowych i obsługę, żeby nie zabłądzić Mo Chit znajduje się niedalego targowiska Chatuchac, przy stacji metra MRT Mo Chit.

Z lotniska Suvarnabhumi do Hua Hin odjeżdżają od 7.30 rano do 7.30 wieczorem. Koszt przejazdu to 305 baht, a podróż trwa około 3-4 godziny, .Odjeżdżają z pierwszego piętra, poziom 1, brama 8). Miejsce przyjazdu w Hua Hin to terminal autobusowy niedaleko Soi 96.

Ze stacji na Victory Monument  aktualnie – październik 2017- nie odjeżdżają

Ze Southern Bus Terminal (Sai Tai Mai) do  Hua Hin busy odjeżdżają od 4.00  rano do 10.00 wieczorem. Cena przejazdu wynosi 180 baht, a czas podróży 3 godziny. Przystanek końcowy w   Hua Hin to terminal nieopodal Soi 96 lub  Soi 70. Do Southern Bus Terminal bardzo ciężko dojechać transportem publicznym, i lepiej wziąć taksówkę.

Z Khao San Road odjeżdżają prywatne miniwany, na które przejazd zakupuje się w agencji podróży.

 

Pociąg z Bangkok do Hua Hin

Czas podróży wynosi od 3h20 do 4h 15, do czego należy doliczyć spóźnienie pociągu co w Tajlandii jest standardem. Ceny wahają się od 44 baht za 3klasę do 822 baht za pierwszą. Rozkład jazdy i pełną informację o cenach znajdziecie na stronie http://www.train36.com/train-from-bangkok-to-hua-hin.html 

Samolot

Huan Hin leży ledwie 300km od Bangkoku i większość ludzi wybiera transport lądowy. Jednym przewoźnikim na trasie jest SGA Airlines , którego samolot mieści ledwie 36 miejsc. Lot trwa 30-40 minut, i nie jest planowanym lotem rejsowym, więc marna szansa, że się na niego załapiemy. Odlatuje z lotniska Suvarnabhumi .

Taksówka z Bangkoku do Hua Hin

to najdroższa opcja, za którą zapłacimy około 2500 baht za podróż w jedną stronę. owinniśmy dojechać w jakieś 2, 5h.

Dodaj komentarz

Close Menu

Hej!

Miło mi, że tu jesteś!

Jeżeli przydał Ci się post to polub stronę na Fejsie. Dzięki temu będziesz na bieżąco z nowymi artykułami.  Przyczyniasz się też do rozwoju bloga.  Jeżeli nie, to i tak mi miło, że wpadłeś.

Miłego dnia!