You are currently viewing Jak się dostać z Krabi na Phuket

Jak się dostać z Krabi na Phuket

Auto lub taksówka

Pomimo tego, że Phuket to wyspa, to za sprawą mostu Sarasin Bridge możemy się na nią dostać drogą lądową. Możemy sami wynająć samochód, wtedy odcinek 150 – 190km przejdziemy w 2 – 3 godziny. Jeżeli zdecydujemy się skorzystać z taksówki to zapłacimy około 2500 – 3800 baht za przejazd w jedną stronę.

Tajlandia w super cenie z Kijowa od 1400 zł w najlepszym sezonie listopad-grudzień 2019

Sprawdź aktualne ceny tanich lotów na sezon 2019 Klik!

Minibus

Na trasie kursuje mnóstwo minivanów, na które bilety możemy zakupić w każdej agencji turystycznej. Średnia cena podróży nimi wynosi 450 baht. Zwykle kierowca zabiera nas spod drzwi i dostarcza prosto pod wskazany adres. Co jest bardzo wygodne, jeśli mamy ze sobą spore walizki.

Autobus

Najtańszym środkiem transportu są publiczne autobusy. Ich standard nie jest zbyt wysoki. Powinniśmy za przejazd zapłacić około 150- 200 baht. Autobusem dostaniemy się z dworca w  Krabi Town do stacji w Phuket Town. Bilety zakupimy bezpośrednio w okienku na dworcu. Nie ma potrzeby wcześniejszej rezerwacji, zwykle autobusami przemieszczają się lokalsi. Dzięki czemu możemy poznać trochę lepiej Tajlandię. Minusem jest spora odległość stacji od centrum, do ceny przejazdy będziemy musieli prawdopodobnie doliczyć koszt taksówki lub songthaew ( zbiorowa taksówka)

Prom

W sezonie na trasie  Nopparat Thara Pier (Ao Nang) i Rassada Pier (południe Phuket) kursuje jeden prom dziennie. Zaś w porze deszczowej 3 razy w tygodniu, w niedziele, środy i piątki. Cena za rejs 730 baht, a czas to 2 godziny i 15 minut. Więcej informacji na temat promów znajdziecie na stronie przystani http://www.rassadapier.com/?cid=2056388#ferrytime.

Wybierasz się do Tajlandii? Może zainteresuje Cię artykuł:

 

 

Rate this post

Ten post ma jeden komentarz

  1. Jacek

    Przydatne informacje

Dodaj komentarz