Jak się dostać z Phuket na Ko Samui

Jak się dostać z Phuket na Ko Samui

 

Obie wyspy dzieli 331 kilometrów. Możemy je przebyć na dwa sposoby.

Fligh so high

Najprościej i najszybciej jest polecieć samolotem. Połączenie obsługuje przewoźnik Bangkok Airways i Thai Smile. Samoloty startują 4 razy dziennie w porze deszczowej, a w porze suchej 5 razy dziennie, a lot trwa 55 minut. Trzeba się jednak przygotować na spory wydatek, bo w sezonie bilety kosztują ponad 200 dolarów.

Lądem i wodą

Można też wybrać opcję autobus + prom. Taką przeprawę możemy zorganizować sami lub wykupić gotowy przejazd combo w agencji.

Jedziemy mini-busem do Dongsak, skąd odpływają promy na Koh Samui. Średnio płynie jeden prom na godzinę do 15 czy 16h. Lepiej więc wcześniej wyjechać z Phuket niż ryzykować spędzenie nocy w Surat Thani. Połączenie jest obsługiwane przez Lomprayah High Speed Ferries.  Na Koh Samui z Surat Thani płynie jeszcze cało nocny prom, w którym można się przespać, musicie jednak wiedzieć, że strasznie w nim buja, i mój znajomy nie dał rady zmrużyć oka przez całą podróż.

Całość powinna kosztować nie więcej niż 650 baht.

 

Wybierasz się do Tajlandii? Może zainteresuje Cię artykuł:

 

 

Dodaj komentarz

Close Menu

Hej!

Miło mi, że tu jesteś!

Jeżeli przydał Ci się post to polub stronę na Fejsie. Dzięki temu będziesz na bieżąco z nowymi artykułami.  Przyczyniasz się też do rozwoju bloga.  Jeżeli nie, to i tak mi miło, że wpadłeś.

Miłego dnia!