You are currently viewing Jak znaleźć tani lot
jak znaleźć tani lot

Jak znaleźć tani lot

Znajdując tani lot czasami możemy zaoszczędzić nawet kilkaset złotych, dlatego warto poświęcić trochę czasu i wysiłku na ten cel. Zobacz jakie strony i triki pozwolą Ci na zachowanie gotówki w kieszeni:

 

Z reguły loty w tygodniu są tańsze niż w weekendy, zimą niż latem,  W Europie najdroższe miesiące to lipiec i sierpień, podobnie jest w czasie świąteczno-noworocznym czy majówki. Każdy gorący okres to też gorące ceny, także jeżeli planujesz lecieć do Japonii na wiosnę, kiedy przez kraj przewalają się tłumy turystów chcących zobaczyć kwitnienie wiśni. to kup bilety pół roku wcześniej.

Najtańsze oferty dotyczą przelotów w środy.

Tanio można też dostać bilety na przeloty o bladym świcie i późnym wieczorem. Pamiętaj jednak,że często wieczorem nie będą kursowały nawety dowożące z miasta na lotnisko i trzeba bedzie wziąść taksówkę w taryfie nocnej lub spać w hotelu przy lotnisku. Budżetowym, ale i lekko hardcorowym  rozwiązaniem w tym wypadku może być spanie na lotnisku,

Bądź elastyczny w wyborze kierunku, napierw znajdź lot, a dopiero potem planuj resztę urlopu.

Warto zaczynać dzień od przeglądania serwisów specjalizujących się w wyszukiwaniu promocji biletów, jak np. Fly4Free,Fru. Najlesze oferty pojawiają się z samego rana by rozpłynąć się w ciągu dnia.

Korzystaj z promocji oferowanych przez linie lotnicze, np. za wykupienie członkostwa w klubie WizzAir oszczędzamy spory procent ceny biletu. Takie członkostwo niewiele kosztuje i potrafi się zwrócić po pierwszym locie.

Podróżuj tanimi liniami lotniczymi z bagażem podręcznym. Tanie linie są naprawdę tanie, jeśli zrezygnujemy z bagażu rejestrowanego. Niestety przewoźnicy ostatnio się wycwanili i zmniejszyli wielkość i wagę bagażu podręcznego. Należy go dobrze zmierzyć razem z kółkami, jeżeli nie chcemy mieć przykrej niespodzianki w postaci kosmicznej dopłaty na lotnisku. Większy bagaż bez kółek, typu plecak czy torba z reguły przechodzą bez problemu. W razie czego możecie zakupić byle co w sklepie bezcłowym, lub tylko pobrać z niego dużą reklamówkę  i załadować do niej nadbagaż.

Na dłuższych trasach warto sprawdzić opcję lotu z przesiadką. Im więcej przesiadek tym niższa cena.

Korzystaj z wyszukiwarek lotów, najlepiej sprawdzać kilka różnych, żeby znaleźć najtańszą opcję. Pamiętaj jednak, że jeśli wyszukiwarka sprawdza się w Europie, to niekoniecznie musi być najlepszą w Azji, a loty z Ameryki może wyszukiwać po niekorzystnych cenach.

Najlepsze wyszukiwarki lotów moim zdaniem to:

  • Google Flights
  • Momondo
  • Skyskanner
  • Tiket.com – loty w Azji

 

Zbieraj mile- wiele linii lotniczych razem z biletem daje możliwość zbierania mili, które możesz potem wykorzystać.

Zapisz się na newslettera linii lotniczych. W ten sposób jako pierwszy dowiesz się o najnowszych promocjach. Jeżeli boisz się zaspamowania swojej skrzynki możesz założyć na ten cel osobnego maila. Pamiętaj jednak,żeby go regularnie sprawdzać.

Kasuj ciasteczka. Sprawdzałeś wczoraj lot, a dziś jest już 100zł droższy? Byłeś w trakcie rezerwacji, poszedłeś do toalety, a strona się zawiesiła. Ładujesz od nowa a tu podwyżka o 30%? Wiedz, że jesteś śledzony! Twoje zainteresowanie podróżą zostaje wystawione na  wykorzystane przez chciwego przewoźnika.Wykasuj ciasteczka, odśwież przeglądarkę. Voila! Czysta magia! Cena lotu wróciła do poprzedniej.

Przeglądaj oferty lotów czarterowych oferowanych przez biura podróży. W tym roku udało mi się upolować bilet w jedną stronę do Tajlandii za 650 zł na stronie biura podróży Rainbow. Dzień przed podróżą bilet był dostępny za 200zł, a i tak zostało sporo wolnych miejsc w samolocie. Warto też sprawdzać ofertu zagranicznych biur podróży. Na zachodzie egzotyczne kierunki są często wybierane i dosępne w niższych cenach niż u nas,

Nawet jeśli lecisz z grupą znajomych albo ze swoją połówką, to taniej będzie wyszukiwać bilety pojedynczo. Cena za hurtowy zakup jest z reguły wyższa niż na pojedynczy.

Śledź linie lotnicze w mediach społecznościowych, często bywa tak, że najlepiej skrojone promocje pojawiają się jako pierwsze na Facebooku.

Możesz skorzystac z aplikacji płatnych takich jak Azuon. Testowałam go w wersji bezpłatnej i wogóle się nie sprawdził, ale może ktoś z Was ma doświadczenie z płatną wersją?

Sprawdź wyloty z innych pobliskich miast, nawet tych zagranicą. Bywa, że są sporo tańsze, wszystko zależy od opłat lotniskowych, tak np. w Paryżu dużo taniej wychodzi lecieć z Beauvais niż z Charles De Gaulles, które jest jednym z najdroższych lotnisk w Europie. W Polsce bardziej się opłaca latać z Katowic niż z droższego Krakowa.

Niektóre kraje wymagają posiadania biletu powrotnego, jeżeli masz zamiar opuścić go lądem, lub nie wiesz kiedy, a chcesz płacić za ten bilet, to wiedz, że są strony internetowe gdzie za 10-15 dolarów dostaniesz fałszywy bilet widoczny przez parę dni z numerem prawdziwego lotu na wypadek, jakby na lotnisku sprawdzali. Możesz też kupić bilet w drogich liniach lotniczych i go zwrócić, tylko się upewnij czy przyjmują zwroty.

5/5 - (2 votes)

Dodaj komentarz