You are currently viewing Kluby techno w Berlinie

Kluby techno w Berlinie

Kluby w Berlinie zasłużenie cieszą się światową renomą. Dje z całego świata ściagaja do miasta, żeby zrobić karierę w muzyce elektronicznej. Każdy miłośnik techno i innych rodzajów elektroniki będzie tu w siódmym niebie. A kto wie, może i daleko w kosmosie. W berlińskich klubach obowiązuje całkowity zakaz robienia zdjęć, co ma szalenie pozytywny wpływ na klimat na imprezach. Poniżej przedstawiam wam listę najważniejszych klubów w Berlinie, a także cyklicznych eventów techno.

Ten post dotyczy wyłącznie klubów z techno, ponieważ tylko do takich chodzę. Nie znajdziesz tu informacji dotyczących innej muzyki typu latino, jazz, lata 80, 90, etc.

Kilka informacji praktycznych

Na typowy rave w Berlinie można się ubrać jak dusza zapragnie, w większości klubów mężczyźni tańczą topless, kobiety zaś w skąpych wdziankach. Są kluby, gdzie większość nosi się na czarno jak Anomalie czy Berghain, zaś w innych na kolorowo jak Sisyphos.

Warto wiedzieć, że w tym mieście możecie zapomnieć o dobrej wentylacji znanej z polskich dyskotek. Co więcej ludzie palą papierosy na dancefloorach, co przy słabej wentylacji przenosi niektórych objęcia boa dusiciela.

Z ciekawych zwyczajów znanym raverom: można na lajcie napałniać butelkę w toalecie zimną wodą. Tu kultura klubowa naprawdę jest dobrze rozwinięta, w wielu klubach można nawet kupić banana, mała rzecz a cieszy. Z reguły można też wnosić własne owoce i małe przekąski, ale już nie napoje. Jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby mi zabrali coś.

Line-upy na większość eventów sprawdzicie na stronie:

https://ra.co/events/de/berlin

Warto wiedzieć, że na tej stronie na niektóre eventy możemy kupić early bird ticket w niższej cenie.

Berlin- kluby techno warte odwiedzenia

Sisyphos

Kolorowy klub techno ze wspaniałym ogrodem, ma dwa dancefloory z techno i jeden stały z housem, latem otwarta jest plaża i tunel. Bardzo pozytywne wibracje i dużo szczęśliwych ludzi. Line-upy nigdy nie są ogłaszane, zaś imprezy zawsze dobre, przynajmniej w piątek i sobotę, osobiście nie przepadam za niedzielami. To świetny klub na lato, w zimie może przeszkadzać, że toalety są na zewnątrz. Jeśli ktoś dopiero zaczyna przygodę z techno to najlepszy klub na start.

Dress code: tylko kolor

Warto wiedzieć:

Dostępna pizza.

Wjazd 25 euro w sobotę, w piątek było 20, ale mogło się to zmienić

Anomalie

Dobry klub techno, chociaż nie tak znany. Często gości ważne imprezy jak Boileroom, Hex, Synoid. Ma dwa dancefloory, a latem ogródek. W Anomalie czasami odbywają się eventy związane ze sztuką. Tłum jest fajny, za to nie zostawiałabym tam niczego wartościowego w szatni. Mojej znajomej ukradli tam sporo rzeczy. Minusem jest kiepski soundsystem, szczególnie w ogrodzie.

Berghain

Jeśli techno jest dla ciebie religią, to ten klub jest twoją świątynią. Najsłynniejszy na świecie o jeszcze słynniejszej door policy, klub składa się z dwóch dancefloorów: Berghain- techno i Panorama Bar- house i tech house. W podziemiach znajduje się osobny klub wyłącznie dla mężczyzn Lab.Oratory. Wszyscy geje jakich znam i tam byli go uwielbiają. W Berghainie grają tacy dje jak Ben Klock, Amotik, Norman Nodge, Fiedel, Freddy K. Berghain to klub o niepowtarzalnej atmosferze, gdzie ludzie lgbt i kinky czują się jak ryba w wodzie.

Jeżeli nie słuchasz techno, a wejście do niego jest dla ciebie atrakcją jak zobaczenie Bramy Brandynburskiej, to nie jest najlepszy pomysł.

Jeżeli w poniedziałek jest dzień wolny w Brandynburgu albo innych departamentach, to nie ma nawet co tam iść, chyba, że jesteś na guest liście. Zwykła kolejka będzie na 7-9 godzin stania. W normalnym wypadku kolejka wynosi od 0 do 2-3 godziny stania.

Warto wiedzieć:

W środku jest bardzo gorąco.

Wbrew powszechnej opinii wcale nie trzeba się ubierać tylko na czarno, żeby tam wejść.

Line up:

https://www.berghain.berlin/en/program/

Timetable jest dostępny na stronie od południa w czwartek.

Banany i lody dostępne w icebarze, na górze.

Wjazd obecnie 25 euro, szatania 2,5, woda 3,5, re-entry 5

Kit Kat

Festish klub, dobry jeżeli szuka się przygody, albo chce nakarmić oczy. Wytrawni koneserzy techno mogą być zawiedzeni muzyką, ale dla mainstreamu te rytmy są w porządku. Najlepiej przyjść w piątek lub sobotę, ponieważ wtedy wszytkie atrakcje klubu są otwarte. A wśród nich basen, sala ze smokiem ziejącym ogniem i niegrzeczna piwnica. Kit Kat gości też eventy jak Gegen- fetish rave (to chyba jedyna impreza z w miarę dobra muzyką w tym klubie) i Mystic Rose – psy trance- z dużo mniejszą ilością erotyki jak zwykle. Obowiązuje ścisły dress code.

Warto wiedzieć:

Dostępne owoce.

Tresor

Legendarny klub, który zapisał się już na pierwszych kartach historii muzyki techno. Według wielu po zmianie lokalizacji wiele stracił. Byłam tam tylko raz i mi się średnio podobał, wpuszczają wszystkich jak leci, i trochę to czuć na klimacie. Choć są tacy, którzy go kochają. Wystrój na dole jest świetny. Łatwo się do niego dostać i jest w środku miasta.

Wjazd w sobotę 25 euro

RSO

Średni jakościowo klub, ale mają dobre bookingi i dobre eventy, jak Synoid. Według mnie nie ma klimatu. Fatalna wentylacja. Latem działa ogród.

Suicide Circus

Znajduje się na Warszauer Strasse, a zatem ma najbardziej dogodna lokalizację ze wszystkich klubów, dużo turystów, co może irytować miejscowych. Gra w nim czasami mój ulubiony dj Rush. Zawsze, kiedy gra jest dobra impreza, mocne techno. Line up dostępny w internecie, natomiast timetable nigdy nie można znaleźć.

Wjazd, zależy, ostatnio chyba dałam 20

AVA

Chyba najbardzej niedoceniany klub w mieście, jesli ktoś lubi mocne techno to na pewno mu się spodoba, ma dwa dancefloory, wystrój Turbiny jest naprawdę cool. Tłum: głównie młodzi i hetero ;). Warto wziąć okulary przeciwsłoneczne, bo lubią oślepiać stroboskopem, a czasami włączaja światło w środku imprezy. Na uwagę załuguje dobry soundsystem.

Wjazd 10-15

 

Mbia

Czasem psy trance czasem hard techno, czasem jedno i drugie, wesoły klub, dużo ludzi z Brandynburga. Mieści się pod przejazdem kolejowym na Alexanderplatz

About Blank

Klub prowadzony przez kolektyw, latem ma ogród. Uwielbiany przez wielu klubowiczów. Niestety na wskutek konstrukcji autostrady może niedługo zniknąć z mapy.

Aeden

Mały klub z ogrodem, byłam tam tylko raz kiey grali tech house, przyjemna impreza.

Birgit und Bier

Także mały klub z ogrodem, przyjemna atmosfera.

Watergate

Nie byłam, mają dobre bookingi, np. Sven Vath tam grywa. Klimat fancy. Klub znajduje się nad rzeką Sprewą w środku miasta.

Matrix

Nie byłam w nim, ale jest bardzo znany wśród turystów. To klub dla osób preferująych komercyjne klimaty. Jeśli słuchasz techno techno i pijesz wodę na imprezach może wybierz coś innego.

Kluby w których nie byłam jeszcze, ale moim znajomym się podobają:

Beate Uwe- tańczy się tam boso

Mensch Meier- z reguły grają mocne techno, jest położony niedaleko Anomalie

Christa Kupfer- sympattyczny klub niedaleko Gorlitzer Parku

Wild Renate- mieści się w kamienicy, a czasami organizują tam kostiumowy fetish rave-Lunacy.

Club de Visionaire

Sex kluby

Ficken 3000- seks klub dla gejów, choć kobiety też wpuszczają

Insomnia

berlin kluby fetysz

Eventy które warto znać:

Synoid

Najczęsciej przybiera postać Weekendera, czyli imprezy która idzie od piątku do poniedziałku w południe bez przerwy, rzadziej trwa od soboty do poniedziałku, odbywa się co parę miesięcy w  różnych lokalizacjach, takich jak Anomalie, RSO i Alte Munze. Ma naprawde dobre line upy, w poprzednich edycjach grali tacy DJe jak Charlie Sparks, Tham, 999999999, Echos of October, Parallax. Synoid w RSO ma fatalną organizacje.

Banany dostępne w szatni, choć drugiego i trzeciego dnia może ich nie być.

Durch

Queerowa impreza techno, dobra muzyka i super klimat, odbywa się w różnych lokalizacjach, choć najczęsciej w Remise.

Boiler Room

Chyba nikomu nie trzeba przedstawiać, odbywa się głównie w Anomalie.

Oddysey

2 -dniowy sylwester w rytmie psy transów- fenomenalny festiwal, gorąco polecam każdemu miłosnikowi psychodeli! Najsłodsi ludzie na świecie.

Dostępne owoce, pizza i chai tea.

Gegen

Festish rave w rytmie mocnego techno, głównie odbywa się w KitKat lub RSO- obowiązuje ścisły dresscode

Pornceptual

Fetish rave. Głównie odbywa się w Alte Munze- obowiązuje ścisły dress code

Stimulation

Fetish rave– dobywa się głównie w Club Ost- obowiązuje ścisły dress code

berlin narkotyki

Najlepsze kluby w Berlinie dla…

Najlepsze kluby techno i eventy w Berlinie dla LGBTQ+ to moim zdaniem Berghain, Durch i Gegen.

Najlepsze kluby i eventy dla fetyszystów to Berghain, Kit Kat, Gegen i Pornceptual.

Najbardziej niewinny klub, żeby zabrać np. rodzinę to byłby Sisyphos, Birgit und Bier.

Klub do którego najłatwiej się dostać to Matrix, znajomy mówił że ochrona wręcz zachęca do wejścia, co jest evenementem w tym mieście;)

Z typowych techno techno klubów najłatwiej wejść do Tresora, Birgit und Bier, About Blank, Mbia.

Najdłuższe i najwolniejsze kolejki bywają do Berghain, Anomalie, RSO i Suicide.

Co warto wiedzieć o klubowych używkach w Berlinie

Od niedawna w Berlinie ruszyło anonimowe testowanie narkotyków dla wszystkich chętnych. Obecnie odbywa się to w trzech lokalizacjach, które możecie zobaczyć w tym artykule.  

Tą miłą inicjatywą zajmuje się The State Institute for Forensic and Social Medicine (GerMed), najlepiej na testowanie się umówić z nimi mailowo. Jak niesie fama po stolicy Niemiec chętnych jest tylu, że tworzą się spore kolejki i nieumówioni wcześniej mogą zostać odesłani z kwitkiem. Póki co za jednym razem można oddać dwie próbki do ich laboratorium, a na wynik czeka się trzy dni.

Pamiętajcie, że miesznka G z alkoholem może być śmiertelna. Tak samo xtc nie powinno się mieszać z alkoholem. Popularnym narkotykiem w Berlinie jest ketamina, często sprzedawana w klubach turystom jako kokaina. Biorąc ją w wysokiej dawce, wyglądającej jak kreska kokainy można wylądować w k-hole, czyli stanie, który może być dość nieprzyjemny i można być ograniczonym ruchowo przez pewien czas. Ketaminy na pewno nie powinny zażywać osoby mające problemy z układem moczowym. A jeżeli się ich nie ma to częste spożycie do nich doprowadzi… Warto wiedzieć, że to substancja powodująca tolerancję. Także im rzadziej się zażywa tym lepiej działa.

W Berlinie policja raczej nie robi problemów z narkotykami, zwykle kończy się skonfiskowaniem narkotyku. Pamiętaj, jeśli źle się czujesz w klubie, poproś obsługę o pomoc, nie bój się zadzownić po pogotowie. Niektore kluby były w przeszłości oskarżone, że ochrona zwlekała z telefonem po pomoc, więc w razie czego nie trać czasu i sam dzwoń. Tutaj widzi się dużo przedawkowań. Naprawdę można się przetraszyć!

Berlińkie tabletki słyną ze swojej mocy, także ostrożnie.

Przed wyjsciem do klubu warto pomyśleć o magnezie i elektrolitach.

Nie należy wieszać torebek w klubach przy djce i spuszczać ich z oka, nie raz widziałam, że to się źle kończyło. Jeśli coś zgubicie, to warto skontaktowac się potem z klubem, każdy ma lost and found.

Jeśli wnosicie jakiekolwiek leki, to muszą być w orginalnych opakowaniach, ponieważ ochrona się rzuca. Zawsze też sprawdzają krople do oczu, trzeba sobie zakropić oczy przy nich. Gaz należy zostawić u ochrony.

Miłej zabawy:)

tomato
Nic tak nie odświeża po weekendzie w klubie jak pomidor

 

Rate this post

Dodaj komentarz