Kusadasi, Pamucak, Özdere, Gümüldür który hotel wybrać?

Kusadasi, Pamucak, Özdere, Gümüldür który hotel wybrać?

Z perspektywy byłego rezydenta napiszę Wam, które hotele są warte polecenia, a które trzeba omijać z daleka. Oto skrótowy przewodnik, bez rozwodzenia się. Mam nadzieję, że pomoże to Wam i nie będziecie mieli przykrych niespodzianek, jak wielu klientów pewnej firmy dla której pracowałam. 

Hotel Sentido. Mały i przyjemny hotel w samym centrum Kusadasi. Dzieciom wstęp wzbroniony, meldować mogą się ludzie powyżej 16 roku życia. Jakbym miała dla siebie wybierać byłby to ten hotel. Jedzenie dobre.

Hotel Korumar de Lux– hotel o wysokim standardzie, pięknie położony, często goszczą w nim politycy.

Hotel Omer Holiday– bardzo ładny ma widok z plaży i tarasu. Omer to domki campingowe. Ci, którzy byli tego świadomi byli zachwyceni, jeśli ktoś nie widział to gorzej. Jedzenie takie sobie.

Hotel Infinity by Yelken– bardzo dobry hotel, sporo osób chwaliło, choć były też skargi na niektóre pokoje. Jedzenie całkiem niezłe, jeśli się jest mięsożercą, mały wybór dla wegetarian. W Ultra All Inclusive znajdowały się importowane alkohole

Hotel My Aegan Star– kiedy go otwarli był ok, jak na budżetowy hotel. Niestety potem się zmienił w syf kiłę i mogiłę.
Omijać z daleka. Jedzenie ubogie, niedobre i brudno w restauracji.

Hotel Panorama Hill– hotel ze średniej półki. Skarg raczej nie było, choć niektórzy narzekali na hałas. Hotel znajduje się przy ruchliwej ulicy. Jeśli wybieracie pokój to bierzcie z widokiem na morze, wtedy będzie bez niespodzianek. Jedzenie bez szału. Moim zdaniem za mały wybór.

Palmin– przyzwoity hotel w budżetowym stylu. Klienci notorycznie skarżyli się, że w niektórych pokojach woda z prysznica zalewa łazienkę. Obsługa nic nie może z tym zrobić. Jedzenie w porządku.

Hotel Ramada aka Hotel Kusadasi Golf & Spa Resort

Dobry hotel, skarg raczej nie było. Sporo Polaków. Jedzenie dobre, choć nie genialne. Spory wybór i zawsze dużo deserów

Hotele w Pamucak

Pamucak leży w pół drogi między Kusadasi i Efezem. W Pamucaku nie ma nic poza hotelami i wszędzie trzeba dojeżdżać, choć niedaleko. Bankomaty znajdują się przed szlabanem na drodze do Aqua Fantasy.

Hotel Korumar Ephesus– świetny hotel, zawsze chwalony przez klientów, choć Polaków w nim jak na lekarstwo

Hotel Aqua Fantasy– połączony z jednym z najlepszych parków wodnych w tej części świata. Dobra opcja dla rodzin z dziećmi. Jeśli nie macie dzieci to musicie wiedzieć, że będzie ich tam pełno. Jedzenie nawet dobre i spory wybór.

Hotel Ephesus Princess– część hotelu jest stara, a część nowa. Na tą starą były skargi. Hotel ma piękny widok i bardzo miłą muzykę (elektroniczną). To rozległy kompleks i podróż windą zajmuje sporo czasu. Jedzenie nawet dobre i spory wybór.

Hotel Richmond Ephesus– Część pokoi w porządku, a w części pokojów jest grzyb. Zawsze miałam dużo skarg. Uważajcie na ten hotel. Jedzenie w miarę. Szału nie ma.

Hotele w Özdere

Özdere to malutka miejscowość.  Znajduje się 40 km do Kusadasi, i 50km najkrótszą drogą do Izmiru. W Ozdere w soboty odbywa się dzienny targ. Samo miasteczko to jedna główna ulica i deptak przy morzu. Jeśli chodzi o zakupy to mamy do wyboru typowy plażowy kicz. Na szoping lepiej jechać do Kusadasi albo Izmiru. Bankomaty znajdują się w centrum przy głównej ulicy. Uwaga znajduje się kilka km od samego Özdere naprawdę pośrodku niczego.

Hotel Sunis– Najlepszy hotel, jeśli ktoś kocha luksus. Wystrój w stylu pełnym przepychu. Klienci się skarżyli na brak strefy ciszy. Hotel jest drogi i mało w nim Polaków. Wspaniałe jedzenie. Uwaga znajduje się kilka km od samego Özdere, naprawdę pośrodku niczego.

Hotel Club Marvy– Najlepszy hotel, jeśli ktoś kocha styl boho. Fantastyczne jedzenie, najlepsze ze wszystkich hoteli, w których pracowałam. Piękny kompleks choć rozległy i obsługa podwozi meleksami. Część usług i restauracji jest tylko dla osób dorosłych. Aczkolwiek nawet ludzie z dziećmi chwalili ten hotel. Hotel jest drogi i mało w nim Polaków.

Hotel Paloma Pasha – jeden z lepszych hoteli, skarg prawie nie było. Wystrój na bogato. Jedzenie dobre.

Hotel Notion– najlepszy wybór, jeśli chcecie poznać innych rodaków. Notion jest też często wybierany przez Rosjan. Hotel ogólnie w porządku, ale bez szału.
Część skarg była na taras z na którym się pali i z którego się sączy głośna muzyka. W jednym ze sklepików strasznie naciągali klientów i nie chcieli reszty wydawać. Jedzenie dobre, choć ludzie narzekali na małą liczbę owoców. Dla niektórych wyjeżdżających wcześniej obcinali All Inclusive. Uwaga znajduje się kilka km od samego Özdere naprawdę pośrodku niczego.

Hotele w Gümüldür

Gümüldür jest położony jeszcze dalej niż Ozdere i jest jeszcze bardziej pośrodku niczego. Piszę o tym na wypadek jakbyście liczyli na dyskoteki i bary w pobliżu. Albo jakbyście pojechali na wakacje z dorastającą młodzieżą. Tam nie ma nic do roboty. Wszędzie trzeba jeździć albo siedzieć w hotelu. W Gümüldürze przy Gümüldür Resort w piątki i soboty odbywa się nocny targ. Goście spoza Club Yali mogą korzystać z jego aquaparku za opłata. Aquapark  znajduje się 5 min pieszo od hotelu Yali. Bankomat znajduje się przy Club Yali

Hotel Club Yali– Hotel połączony z niewielkim aquaparkiem. Styl przepychowo-luksusowy. Część skarg była na jedzenie. Że mały wybór i jest to prawda. Za to desery fantastyczne. Hotel ogólnie bardzo chwalony przez klientów. Hotel wybierany głównie przez rodziny z dziećmi. Dużo Francuzów

Hotel  Gümüldür Resort- zależy jak się trafi. Część pokojów była w porządku (tych najdroższych), tańsze należy omijać z daleka. Najgorszy hotel pod względem skarg. Współczuje klientom, którzy go wybrali i mieli stracone wakacje. Polskich klientów często źle obsługiwali i dawali pokoje niegodne żadnej gwiazdki. Obsługa wymuszała napiwki. Trzeba uważać na ten hotel. Jedzenie całkiem dobre.

Hotele w Doganbay

Hotel Angora Beach Resort– przyjemny hotel z cudownym ogrodem. Dla szukających ciszy i spokoju. Hotel bardzo chwalony przez klientów. Jedzenie dobre.

Więcej hoteli nie znam, więc nawet nie pytajcie. Jeżeli byliście, w którymś z tych hoteli to piszcie śmiało w komentarzach co o nim myślicie. Wasza opinia na pewno przyda się innym turystom.

Wybierasz się do Turcji? Sprawdź artykuł:

Rate this post

Dodaj komentarz