You are currently viewing 5 miejsc w Krakowie, które warto odwiedzić, a o których nie pomyślałeś

5 miejsc w Krakowie, które warto odwiedzić, a o których nie pomyślałeś

Po obejrzeniu najsłynniejszych atrakcji Krakowa grzechem byłoby się nie zanurzyć jeszcze głębiej w miasto! Dawna stolica jest pełna ciekawych przestrzeni, dlatego przygotowałam dla was 5 nieznanych miejsc w Krakowie, do których warto zajrzeć.

Kopiec Krakusa

Podczas gdy większość turystów okupuje Kopiec Piłsudskiego, to moim zdaniem bardziej warto odwiedzić kopiec legendarnego założyciela grodu Kraka-Krakusa. Jak głosi wieść, po jego śmierci mieszkańcy usypali mu mogiłę, nosząc ziemię w swoich rękawach. Czy wiecie, że na pamiątkę budowy kopca nawet odbywa się specjalne święto Rękawka, zawsze dzień po Wielkanocy? W czasie tego festiwalu oglądamy walkę rycerzy, próbujemy średniowiecznego rzemiosło i strzelania z łuku. Jeżeli ktoś lubi mroczne klimaty, to za kopcem może zejść do Kamieniołomu Liban, gdzie pracowali więźniowie z pobliskiego Obozu Koncentracyjnego Płaszów.

Krakow miejsca które warto
Kraków kopiec Krakusa

Dolnych Młynów

Nowe kultowe miejsce na mapie Krakowa.Kilka podwórek pod dawnymi zakładami tytoniowymi obrosło wieloma barami, kawiarniami i restauracjami wegetariańskimi and którymi unosi się gwar rozmów, czasami gra dj, Każdy znajdzie coś dla siebie. W sam raz na popołudniową kawę albo wieczorne piwo.

Muzeum na Rynku Głównym 25

To muzeum zawsze zaskakuje mnie czymś ciekawym. Odbywają się w nim wyłącznie czasowe wystawy. Zawsze świetne. Kiedyś był amerykański impresjonizm, potem mroczne impresje Maxa Ernsta -ptaka, a ostatnio mistrz chorwackiej rzeźby Ivan Meštrović.

Skałki Twardowskiego

Zdecydowanie najpiękniejsze jezioro w Krakowie i jego bezpośrednich okolicach. Otoczone skałkami wapiennymi, w których niegdyś urzędował legendarny czarodziej Twardowski. Magik za swoją siedzibę ponoć obrał grotę, w której dawał lekcje czarnoksięstwa,jednego razu podczas alchemicznych eksperymentów doszło do potężnej eksplozji. I tak powstały Skałki.

Swoją urodą zalew przypomina trochę małe Calanques, czyli fiordy południa, ze swoją wspaniałą turkusową wodą i białymi wapiennymi ścianami.Trzeba zachować ostrożność, żeby nie podchodzić za blisko osuwiska. Jezioro jest bardzo głębokie, ma 32 metry i służy do ćwiczeń nurkom. Na dnie leży m.in fiat 126p i kilka łodzi. Ponoć gangsterzy likwidowali tu niewygodnych ludzi. Największym plusem Zakrzówka, bo tak Krakusi nazywają zalew jest krystalicznie czysta, zimna woda, która nie stoi w miejscu, a przepływa. Najlepiej korzystać z oficjalnego kąpieliska.

Podgórze

Niewiele turystów tu trafia, a szkoda. Spacer warto zacząć od Rynku Podgórskiego, na którym stoi przepiękny neogotycki Kościół Św. Józefa, następnie można iść cyknąć fotkę na ulicę Tatrzańską znaną z Kolorowych Schodów, na których wypisane są sentencje.

Potem skręcamy do Parku Bednarskiego na mały piknik i przechadzkę. Będąc w okolicy można podejść na pyszne lody o niezwykłych smakach Si Gela na ulicę Staromostową, a następnie przejść romantyczną Kładką Bernatką na Kazimierz.

Wybierasz się do Krakowa? Może przydadzą Ci się artykuły:

4/5 - (2 votes)

Ten post ma 2 komentarzy

Dodaj komentarz