You are currently viewing 5 nietypowych miejsc w Paryżu
Wampiry w Paryżu

5 nietypowych miejsc w Paryżu

Nietypowe miejsca w Paryżu

Zastanawiasz się jakie są nietypowe miejsca w Paryżu? Takich nie brakuje! Kiedy wiedziałam niektóre z nich, to aż się złapałam za głowę! Niektóre są surrealistyczne, z pogranicza snu, jawy, albo z… horroru! Czy wiecie na przykład  gdzie w Paryżu szukać wampirów?

1.Najdziwniejsze muzuem Paryża

Dziwne, niesamowite, zryte. Bo jak inaczej określić instalację przedstawiającą wypchane małpy grające w karty, albo mroczny Pokój Diany, cały w sowich piórach, czy wielki przewód trawienny, pluszaki w formalinie, średniowieczne krzesła zrobione z rogów. Muzeum Polowania i Natury w Paryżu postawiło na instalacje twórców współczesnych, którzy w oryginalny sposób podjęli dialog między człowiekiem, a naturą. Także muzealne opowieści o zwierzętach to coś więcej niż zbiór trofeów. Każdemu zwierzęciu został poświęcony specjalny mebel. Bardzo się zdziwimy zaglądając w jego niektóre szuflady. Będąc w Paryżu warto zboczyć z klasycznej trasy by w pięknych barowych rezydencjach gdzie ulokowała się ta kolekcja, zobaczyć coś zaskakującego. I nie powiem, bo też mrocznego.

2. Dziwny sklep Julien Aurouze and Co.

Nie byłoby nic dziwnego w tym sklepie, gdyby nie jego chora witryna. Biedne szczurki zostały wypchane i liczebnie umieszczone na witrynie. Sklep ma miano kultowego, nie tylko dlatego, że istnieje od 1872, ale wspomniano o nim w fimie Ratatouille. Nad klasyczną paryską fasadą w kolorze zielonym widniej. Albowiem jest to sklep z trutką na szczury…

Musicie wiedzieć, że Paryż jest bardzo zaszczurzony. Te zwierzaki opanowały nawet samo centrum miasta i wesoło harcują sobie naprzeciwko Katedry Notre Dame na Skwerze Robini. Miasto co jakiś czas zamyka ten zieleniec na odszczurzanie, ale
przypomina to walkę z wiatrakami.

Adres: 8, Rue des Halles, 75001 Paryż

Metro: 4, 7,11 i 14, stacja: Châtelet – Les Halles

3.Muzeum ścieków

Jak już byliście w katakumbach, to możecie teraz wpaść w dalszą sieć paryskich podziemi. Warto wiedzieć, że Paryż był pierwszym miastem, w którym ścieki zaczęły płynąć pod ulicami, a nie na nich, jak to bywało w dawnych wiekach. Muzeum Ścieków mieści się w kanałach i mamy okazję zwiedzić ich część, a na pamiątkę kupić sobie pluszowego szczura.

Dobra dam wam odpocząć od szczurów. Teraz przeniesiemy się do w bardziej spokojne klimaty.

4.Wampiry w Paryżu

To jedna z najstarszych części cmentarza. Charakteryzuje się gotyckimi nagrobkami, niektórymi przypominającymi domki i kapliczki, na których znajdziemy wyrzeźbione i wyryte dziwne stwory i nietoperze. Czy to moda epoki? Czy jakaś organizacja? A może kult? Te tajemnice spoczywają już z umarłymi w ich grobach. W każdym razie Aleja Wampirów na Cmentarzu Pere Lachaise to jedno z najbardziej nietypowych miejsc w Paryżu.

Jeżeli chcecie się więcej dowiedzieć o wampirach, to warto się wybrać do Muzeum Wampirów w Lilas, tuż przy Paryżu. Muzeum jest prowadzone przez prawdziwego pasjonata, który wtajemniczy nas w ten mroczny świat. Poza typowymi obiektami, jak obrazy o Wampirach, znajdziemy tam nawet zmumifikowanego kota z cmentarza Pere Lachaise!! Możemy też zobaczyć autografy aktorów grających w Drakuli, czy obraz namalowany przez mordercę zwanego Wampirem z Paryża. Paryskie Muzeum Wampirów otwierane jest tylko na rezerwację.

5.Butik Aniołów

Die Antwoord miało by tu pożywkę. Sklep z starociami na Montmartre. Aptekarski słoiczki sprzed wieków, głowy lalek sprzed stu lat. Jeżeli szukacie rzeczy niezwykłych ale to warto zajrzeć do tego małego butiku

nietypowe miejsca w paryżu
Wampiry w Paryżu

 

Rate this post

Dodaj komentarz