You are currently viewing Inspiracje podróżnicze: Dawna Europa tropem filmowców

Inspiracje podróżnicze: Dawna Europa tropem filmowców

Inspiracje podróżnicze- podróże filmowe

Nie wiem jak wy, ale ja uwielbiam dobre historie. Te prawdziwe i te z ekranu. W końcu nic tak nie wciąga jak dobra opowieść. Taka po której skończeniu nastaje uczucie pustki. Czy w najlepszy wypadku zostaje nam youtube i oglądanie wyciętych scen i wywiadów z aktorami? Czy nie lepiej było by samemu poczuć się jak bohater z ekranu i  ulokować się wewnątrz wydarzeń? Ha! Przedstawiam wam moje ulubione filmy i seriale, które aż proszą, żeby pojechać tam gdzie były kręcone.

Gra o tron – Inspiracje podróżnicze

Nie wspomnę ile razy przyrzekałam, że ten serial jest chory i już go więcej nie oglądam. Tylko się do kogoś przywiążesz, a zaraz go uśmiercą. Czy tylko mi się wydaje, że George R.R. Martin nie lubi facetów, skoro wszystkich najlepszych posyła do piachu?  Choć rzecz dzieje się w Westersos i Essos, to scenografią jest nasza kochana średniowieczna Europa. W końcu autor czerpał garściami z historii krwawej wojny stuletniej.

Lokalizacje filmowe:

Zdjęcia do Gry były nagrywane m.in w Islandii, Chorwacji, Irlandii i na Islandii. To który kraj wybieracie jako pierwszy?

Zapraszam was do artykułu Girona Śladami Gry i Tron

europa sladem filmow

Królowie przeklęci

W Polsce mało znany serial, ale we Francji…

Wiecie skąd się wziął piątek 13stego i dlaczego jest taki pechowy?  Pewnego pięknego dnia templariusze udzielają schronienia ściganemu przez wrogów królowi Francji Filipowi IV Pięknemu. Będąc w tej gościnie król widzi niesłychane bogactwa zakonu. Kiedy zagrożenie mija opuszcza swoich wybawicieli. Widziane bogactwa nie dają mu jednak spać, tym bardziej, że skarbiec królestwa świeci pustkami. Napada na zakonników, dzięki którym przeżył, kradnie ich drogocenności a ich samych oskarża o czary.

Piątek 13 to wielki dzień. Ogień oczyści bezbożnych mnichów! Mistrz zakonu płonąc na stosie przeklina Filipa, mówiąc że wszyscy jego potomkowie potomkowie do 3 pokolenia zginą. Historia prawdziwa. Na jej podstawie napisano książkę, a po niej powstał serial. Przy tym nawet “Gra o Tron” wydaje się niewinną igraszką. Pomyślcie tylko, że wszystko co tu zostało przedstawione zdarzyło się naprawdę, ale w dużo lżejszej wersji niż opowiedziano w filmie. Moim zdaniem serial i tak nie dorównuje okrutnej rzeczywistości, dlatego polecam wam wspaniałe historie francuskiego średniowiecza w wersji pisanej.

Lokalizacje do odwiedzenia:

Francja: Paryż, Dourdan

europa sladem filmow
Prze konflikt tej dwójki wybuchła wojna stuletnia.

Rodzina Borgiów (2006) Los Borgia

Ten film trwa  2 godziny, a ani przez sekundę nie jest nudy. Co za historia! Ile trupów! Jaka walka o władzę! Opowiada historię papieża Borgi, który do świętych nie należał. Sypiał z własną córką Lukrecją, wydawał ją za kolejnych strategicznych partnerów, który gineli. Jego syn siał postrach.. Tak tak kolejna historia prawdziwa… W dawnych czasach Kościół trzepał całą Europą, wtedy to się działo w jego szeregach…

Lokalizacje filmowe:

Watykan, Italia, Hiszpania

Elisabeth

Kiedy Elisabeth wstąpiła na tron miała zaledwie 14 lat. Nie była wolna od miłości, od słabości. A jednak jest żądna władzy, jest mądra. Tu widzimy kolejną odsłonę Gry o Tron. Anglia jest w rozsypce kiedy Elżbieta wstępuje na tron, wokół niej same problemy, spiski, intrygi.. Jak chwyciła swoich wrogów za jaja i stała się władczynią totalną..

Lokalizacje filmowe:

Anglia: Derbyshire; Northumberland; Co Durham; North Yorkshire; Berkshire; Londyn

los borgias

Rate this post

Dodaj komentarz