You are currently viewing Paryż z dziećmi – Blog o Paryżu

Paryż z dziećmi – Blog o Paryżu

Paryż z dziećmi-Blog o Paryżu

Paryż z dziećmi może być wspaniałym doświadczeniem

Chcesz wiedzieć jak zwiedzić Paryż z dzieckiem? Chociaż Paryż jest pełen niezwykłych zabytków, to nie ma co oczekiwać, że wzbudzą one zachwyt u naszych milusińskich!! Na szczęście znajdziecie w mieście pełno muzeów, placów zabaw, parku rozrywek i innych super miejsc dla dzieci. Wiele muzeów wychodzi naprzeciw dzieciakom i organizuje dla nich atelier oraz specjalne zajęcia i trasy. Przed Wami kompletny przewodnik po Paryżu z dzieckiem.

Nauka- Paryż z dziećmi

Dzieciaki uwielbiają się uczyć nowych rzeczy, a w Paryżu pełno jest niesamowitych miejsc, które zafascynują nasze pociechy. Pokażmy dzieciom szkielet pterodaktyla. To jest coś! Albo łazik księżycowy! Albo jak działa elektrownia atomowa!

Darmowe muzeum poświęcone naszej noblistce Mari Curie przygotowało dla najmłodszych fascynujący opowieść: Maria Curie- czarodziejka radu.

Muzeum Historii Naturalnej jest wypełnione jest szkieletami i na pewno Wasze dziecko oszaleje na punkcie wielkiego szkieletu wieloryba. Pełno tu fascynujących obiektów, ale najciekawsze zobaczycie w Wielkiej Galerii Ewolucji, gdzie znajdują się szkielety dinozaurów, pterodaktyli a także amonity i inne prehistoryczne stworzenia.

Wielka Galeria Ewolucji ma nawet swoją część zadedykowaną pociechom: Galeria Dzieci, w której poznają zagadnienia bioróżnorodności. Tak więc na przestrzeni dwóch pięter znajdują się działy: miasto, rzeka, las tropikalny oraz planeta. Podczas wizyty najmłodsi mogą korzystać z lup, a także dotykać obiektów.

Arts et Metiers, czyli Muzeum Nauki i Techniki. Pełno w nim fascynujących maszyn, starych samochodów, niezwykłych wynalazków, jak łazik księżycowy. Można też zobaczyć przekrój metra i dowiedzieć się jak działa jedna z automatycznych linii podziemnej kolejki w Paryżu. Muzeum proponuje liczne atelier dla wszystkich, nie tylko dla dzieci. Pokazy maszyn po prostu wymiatają! Wiele obiektów można dotknąć, nie brakuje też interaktywnych instalacji. Temu muzeum poświęciłam cały wpis który znajdziecie tutaj.

Pałac Odkryć – Palais de la découverte

Niesamowicie ciekawe centrum nauki, w którym wszystkie zagadnienia jak astronomia, biologia, chemia, nauki o Ziemi, itp. zostaną dokładne przedstawione i odarte ze swoich tajemnic. Didatkowo w pałacu odbywają się animacje i pokazy.

Adres: Avenue Franklin Delano Roosevelt, 75008 Paris, Francja

Paryż z dziećmi
Paryż z dziećmi. Muzeum Arts et Metiers

Muzea dla dzieci w Paryżu

Na Wielkich Bulwarach (Grands Boulevards) znajduje się muzeum z woskowymi celebrytami – Muzeum Grévin. Można tam spotkać aż 300 osób wosku. Poza tym na Bulwarach mieści się też mnóstwo sklepów z zabawkami dla dzieci. Warto wiedzieć, że w grudniu wystawy na Bulwarach to prawdziwe teatry. Na każdej jednej są ustawione baśniowe krainy i ruszające się marionetki.

Wielkie Muzeum Perfum to otworzona niedawno całkowicie interaktywna placówka współpracująca z największymi kreatorami perfum. Ekspozycja jest bardzo nowoczesna dzięki czemu można się w pełni zagłębić w świat zapachów. Na pewno zachwyci Was niesamowity design i mnóstwo niespodzienek.

Adres:73 Rue du Faubourg Saint Honore, 75008 Paris, France

Muzeum Lalek -kolekcja zgromadziła ponad 500 lalek z okresu między 1800, a 1945 rokiem. Ponadto w muzeum odbywają się liczne zajęcia dla dzieci. Niektóre wystawy czasowe są też interesujące dla chłopców.

Muzeum Magii to nie tylko muzeum, gdzie można obejrzeć magiczne sztuczki, skrzynie w których kroi się kobiety na pół oraz inne rekwizyty, ale i nauczyć się kilku magicznych trików. Działą tam  szkoła magika.

W paryskim akwarium możecie zobaczyć całe mnóstwo ryb i rekinów. Ponadto placówka ma w ofercie filmy i zajęcia pedagogiczne. Koniecznie zobaczcie karmienie ryb, które odbywa się każdego dnia o 11h, 14h, 16h45 i 18h

Invalides. Muzeum Broni. gry i zabawy dla dzieci w wybrane dni tygodnia, w roku szkolnym (francuskim) w środy i niektóre soboty, zaś w czasie francuskich wakacji od poniedziałku do piątku i w wybrane soboty. Konieczna rezerwacja: jeunes-ma@invalides.org

Muzeum Quai de Branly to jedno z najciekawszych muzeów w Paryżu, o ile nie najciekawsze. Skupia się na sztuce i kulturze prymitywnej z całego świata w tym Polinezji, Oceanii i Ameryk. W programie sporo propozycji dla dzieci i rodzin. Koniecznie zobaczcie Ogród Artysty Jardin d’artiste

 

Na świeżym powietrzu- Paryż z dzieckiem

 W parku Buttes Chaumont – od 1872 działa na jego terenie Teatr dla dzieci, czyli spektakle marionetkowe Guignol, które l odbywają się w zielonej scenerii parku  Poza tym w romantycznym zieleńcu pełno jest ukrytych grot i innych ciekawych miejsc.

Le Jardin d’acclimatation w 16 dzielnicy zaprasza najmłodszych na całe mnóstwo karuzeli, w dodatku w parku znajduje się małe zoo, mini golf oraz teatrzyk.

Jeżeli szukacie oryginalnej rozrywki to możecie udać się do Wielkiego Balonu i z jego pokładu podziwiać teren Miasta Miłości. Balon znajduje się w parku André Citroën w 15 dzielnicy.

Muzeum Historii Naturalne znajduje się tuż przy Ogrodzie Kwiatowym (Jardin de Plantes). Na pewno Wasze dziecko ucieszy się z wizyty w tamtejszym zoo, gdzie można zobaczyć kangury i pandę rudą, przypominającą skrzyżowanie pandy wielkiej z szopem praczem. Ponadto są tam liczne ogrody tematyczne, szklarnie z tropikalną roślinnością a nawet zielnik.

Puszczanie łódek

Typową rozrywką paryskich dzieci jest puszczanie łódek na sadzawce Ogrodu Luksemburskiego i Ogródu Tuileris. Wynajmuje się taką łódkę, a potem z pomocą kijka pilnuje jej rejsu. Super zabawa! Chociaż nieznana w Polsce. Modele łódek do puszczania na sadzawce można wynająć w środy, soboty i niedziele popołudniami oraz w ferie między 14h a 16h30 zimą, zaś latem od 14h do 19h.  Łódki można też puszczać w Ogrodzie Luksemburskim. Tam też można pojeździć na kucyku i obejrzeć teatr marionetek.

Teatr marionetek  działa w środy i weekendy oraz wakacje o 15h30, latem zaś o 14h30, 15h30 i 16h30.

Rejs statkiem po Sekwanie. To nie tylko to wspaniała zabawa, ale też nie będziecie musieli targać Waszych pociech od zabytku do zabytku, bo one wszystkie (no prawie) będą na trasie!

Zoo w Vincennes, które znajduje się tuż przy 12 dzielnicy Paris przy lesie Vincennes rozciąga się na 14,5 hektarów. Nowością są sprowadzone ostatnio do zoo bizony. Poza tym można tam obejrzeć żyrafy, wilki, nosorożce, itp,. Przez kilka miesięcy w roku w okolicach zoo działa wesołe miasteczko. W pobliżu znajduje się też średniowieczny zamek, do którego budowy stropu sprowadzano polskie drewno.

Inne ciekawe miejsca w Paryżu- Paryż z dzieckiem

Ci wspaniali w ich latających maszynach

Muzuem Lotnictwa i Aeronautyki (Musée de l’Air et de l’Espace). Świetne muzeum w dodatku zupełnie za darmo. Należy dopłacać jedynie za animacje. Zajrzyjcie do  Planety Pilota, czyli 1 000 m2 dla dzieci w wieku 6-12 lat. Dzieciaki mogą wejść do kokpitu Cesny cz A320 czy zwiedzić wieżę kontroli lotów oraz poznać wszelakie tajniki obsługi lotniska.Boeing, Cessna to tylko niektóre samoloty czekające na zwiedzających.

Adres: Aéroport de Paris-Le Bourget, 93350 Le Bourget, Francja

www.museeairespace.fr

Dojazd: Rer B do stacji Le Bourget, a następnie autobus 152 z przystaku « Jean Jaurès-Division Leclerc » Jeden autobus co 10-15 minut. Wysiąśc należy « Musée de l’Air et de l’Espace ».  Na piechotę ze stacji RER trzeba liczyć 20-30 minut.

Super zjeżdżalnia. Jeśli będziecie na Polach Elizejskich to koniecznie wstąpcie do hipernowoczesnego salonu Citroena, nie dość że zobaczycie zaprezentowane w niezwykły sposób nowe modele aut, to z samego szczytu budynku można zjechać na dół zjeżdżalnią za 2 euro.

Odwiedzicie Stade de France, czyli Francuski Stadion Narodowy. Co może być ciekawszego niż wizyta w szatni, gdzie przebierają się sławni piłkarze, na miejscu można zobaczyć mnóstwo pamiątek związanych z nimi jak koszulki.

www.museeairespace.fr

Park Vilette i Miasto Nauki (Cite de Science)

Park Vilette to tak rozległa instytucja, że zasługuje na oddzielny paragraf. Park  został przerobiony z ogromnego terenu starej rzeźni. Dziś to jeden z najbardziej ożywionych rejonów Paryża, wypełniony całym mnóstwem rozrywek dla całej rodziny.

Koniecznie zajrzyjcie do niezwykłych ogrodów tematycznych oferujących mnóstwo zabaw, jak Ogród Luster czy Ogród Smoka. Dzieciaki najbardziej uwielbiają Ogród Wydm i Wiatrów.

Wyprawa do Cite de Science to wspaniałe zajęcie na cały dzień. Największe europejskie muzeum nauki dokrywa jej tajemnice poprzez interaktywne gry, animacje, zabawy i wiele innych. Na terenie obiektu znajduje planetarium, łódź podwodna oraz teatr IMAX, a ostatnio otwarto Studio Edukacji Lego.

 Miasto Dzieci- Cite des Enfants

To jedno z najwspanialszych miejsc w Paryżu dla dzieci. Tutaj najmłodsi mogą wraz z rodzicami podążyć 2 trasami dostosowanymi do ich wieku. (2-7 lat oraz 5-12 lat). Podczas spaceru mnóstwo poznacie mnóstwo naukowych zagadnień. Na pewno zachęci to dzieci do zostania odkrywcami. Pełno tu atrakcji, gier i zabaw, dzięki czemu w sposób przyjemny i aktywny mogą się czegoś nauczyć. Na poziomie -2 znajduje się darmowe akwarium.

Cite jest przystosowane również dla niepełnosprawnych dzieci i dorosłych.

Adres: Cité des sciences et de l’industrie.30 avenue Corentin Cariou .Tél. : + 33 (0)1 40 05 80 00 (serveur vocal). Strona:  www.cite-sciences.fr

Dojazd: Métro linia 7 i tramwaj T3b stacja : Porte de la Villette

Parki rozrywki dla dzieci

Disneyland

Jeśli Paryż z dzieckiem to przede wszystkim Disneyland! A gdzie jest Disneyland? 32 km na wschód od Paryża w miejscowości Marne La Vallée. Mamy tam 2 parki rozrywki: Disneyland Park oraz Walt Disney Studios, całe mnóstwo hoteli tematycznych, sklepów, restauracji, kin a nawet pole golfowego.

Dojazd RER A do końca

Park Asterix

Park Asterix to propozycja dla starszych dzieci i dorosłych. Został poświęcony przygodom Asterixa i jego kompanów. Znajduje się 35 km za Paryżem.  Adres: 60128 Plailly, Francja

Kafejki dla dzieci

Cafézoïde to pierwsza paryska kafejka kulturalna zadedykowana dzieciakom. Została stworzona do gier, spektakli, spotkań..  Ponadto wewnątrz znajduje się  kącik makijażu, kącik komputerowy, kącik malarski, ogród zimowy,  zajęcia z teatru, orkiestra itd. Kafejka jest połączona z tzw. Association czyli stowarzyszeniem. Wejście:ok 2€50 + dołaty de 3.50€ za dziecko, co daje prawo do zabawy, przekąski, napoju albo dania dnia dla dziecka

Za drugą wizytą należy wnieść opłatę roczną w wysokości ok. 8 euro

Znajduje się w pobliżu Parku Vilette Adres: 92 bis quai de Loire, 19 dzielnica.

Telefon : 01 42 38 26 378- Godziny otwarcia: 10h00 – 19h00 środa do niedzieli. Otwarte również w dni świąteczne

http://www.cafezoide.asso.fr/joomla/

Prawda,że fajny pomysł? Chcielibyście, żeby takie miejsca były też w Polsce?

Paryż dz dzieckiem
Paryż z dziećmi. Zjeżdżalnia dla małych i dużych w salonie Citroena na Polach Elizejskiech

 

Wybierasz się do Paryża? Może zainteresuje Cię któryś z artykułów:

 

 

 

5/5 - (1 vote)

Dodaj komentarz