You are currently viewing Pchle targi w Paryżu
Saint Ouen

Pchle targi w Paryżu

Pchle targi w Paryżu

Pchle targi w Paryżu zajmują szczególne miejsce. Stolica Francji ze swoim zamiłowaniem do sentymentu i klasyki to prawdziwy raj dla poszukiwaczy starych skarbów, vintage i biżuterii. Tutaj targ pchli się celebruje, sprzedawcy popijają kawę godzinami rozprawiając o wszystkim i o niczym, jak na Francuzów przystało. Przed wami krótki przewodnik po nich.

Pchle targi w Paryżu- Porte de Vanves

Najlepszy moim zdaniem pchli targ w Paryżu. Co prawda jest niewielki, ale za to jaki klimatyczny! Odbywa się z rana, chociaż informacja mówi że trwa do 14h, to nieraz o 13h handlarze się zwijają w najlepsze. Jeśli się zastanawiasz gdzie w Paryżu można kupić używane ubrania vintage, biżuterię, płyty analogowe, książki, meble to Porte de Vaves będzie najlepszym miejscem. No może obok St. Ouen. Wiele rzeczy jest naprawdę stylowych i dobrego gatunku.

Pchle targi w Paryżu marche aux puces porte vanves
Sztućce z zamku Drakuli
marcheaux puces porte vanves. Pchle targi w Paryżu
Pchle targi w Paryżu muszą mieć swojego strażnika!

Pchle targi w Paryżu – Saint Ouen

Pchli targ w Saint Ouen już jest światowa legenda. Najbardziej znany paryski targ antyków  jest też tym największym. Wystawia się tu bowiem 1000 handlowców, a 3x tyle reperuje antyki. Ceny od groszowych po dziesiątki tysięcy euro. Można tu dostać żyrandol z łosich rogów i szalone meble prosto spod ręki projektana. Cały dzień można poświęcić na buszowanie po stoiskach i się  nie znudzić, tak wielka jest tu różnorodność. Na zgłodniałych czeka całe mnóstwo restauracji i stoisk ze street foodem. Koniecznie spróbujcie bretońskich naleśników. Często bywa, że targ uświetniają  koncerty i różnej rangi mini festiwale. To miejsce, gdzie w Paryżu znajdziemy najwięcej ubrań vintage które wyszły spod igieł Chanel czy Diora. Nic mnie tak nie urzeka na Saint Ouen w Paryżu i  jego leniwa atmosfera i pełne pasji rozmowy z antykwariuszami i projektantami.

Paryż pchle targi
Pchle targi w Paryżu. Saint Ouen
Pchle targi w Paryżu. Targ w Saint Ouen
Pchle targi w Paryżu. Zakupy w cieniu figowca to czysta przyjemność

Pchle targi w Paryżu- Village Saint Paul

To pełna antyków wioska ukryta w plątaninie podwórek artystycznej dzielnicy Le Marais. Wszyscy zawodowi handlarze antyków pilnie strzegą sekretu jej istnienia. Możesz ją odwiedzać cały tydzień za wyjątkiem przerwy obiadowej. Świetne miejsce, aby wyłowić prawdziwe rarytasy. Rozpiętość cenowa jest jak z Polski do Chin. Co prawda to bardziej zbiorowisko sklepików niż targowisko,ale z racji ilości bibelotów jakie można tam znaleźć podpinam wioskę pod pchli targ.

Pchle targi w Paryżu- Porte de Montreuil

To propozycja raczej dla mieszkańców, albo tych którzy przebywają w mieście przez dłuższy czas. Po pierwsze jest to targ typu bardzo tanie pożyteczne rzeczy do domu ( głównie w sensie drobnych rzeczy, artykułów do sprzątania) i  ubrania (typu bazar i ciucholand), vintage  trafia się rzadko, ale się trafia.Po drugie jest to dość daleko, więc nie ma sensu tracić czasu jesli jesteś na parę dni czy 2 tygodnie w Paryżu.

Raz moja kumpela się obłowiła w używany ekspres do kawy za parę euro. Uwaga na złodziei. nie uwierzysz, ale raz widziałam jednego uciekającego na drzewo.. No cóż pogratulować mu wyobraźni 🙂

Koło stacji metra znajduje się bardzo tani fast food arabski z nieznanymi mi z nazwy plackami z warzywami lub mięsem za 1-3 euro. Mniam!

Brocant i vide grenier

Czyli wyprzedaże strychowe, często uczestniczą w nich też zawodowi handlarze. W brocante e ceny są niskie, zaś wybór ogromy. Takie wydarzenia są ruchome i odbywają się w różnych miejscach. Może się zdarzyć, że podczas weekendowego spaceru po Paryżu traficie na brocant. Możecie też znaleźć informacje na tej stronie, gdzie i kiedy się odbędzie następny. Uwielbiam kupować na nich stare pocztówki i zdjęcia.

marcheaux puces porte vanves. Pchle targi w Paryżu
Pchle targi w Paryżu Porte de Vanves
pchle targi w Paryżu
Pchle targi w Paryżu
Pchle targi w Paryżu, marcheaux puces porte vanves (10)
Pchle targi w Paryżu
Rate this post

Dodaj komentarz