Marzenia się spełniają! Jak podziwiać kwitnienie wiśni w Japonii
Jak zrealizować marzenia. Samotna podróż do Japonii

Marzenia się spełniają! Jak podziwiać kwitnienie wiśni w Japonii

[update marzec 2018]

Co musisz wiedzieć o oglądaniu kwitnącej wiśni w Tokio

Czy może być piękniejszy czas na wyjazd do Japonii, niż kwitnienie wiśni? Wiśnie obsypują się białym i różowym kwieciem, ulice, parki, całe miasta, miasteczka i wsie tak słodko pachną. Japończycy starzy i młodzi wylegają na ulice, na skwery, wszędzie tam panoszy się boska sakura. Sakura czyli wiśnia. Robią wtedy pikniki, podążają specjalnymi trasami, płyną łodziami po rzekach, nad którymi unoszą się grube kiście kwiatów. Ich delikatne płatki powiewają na wietrze, wplątują się we włosy, obsypują sobą zakochanych i samotnych, szczęśliwych i nieszczęśliwych, bogatych i biednych. Nikogo nie pomijają. To rzadka chwila szczęścia w zapracowanym kraju, którego rytmem rządzi rygorystyczna tradycja, miliony skrupulatnie przestrzeganych przepisów i niespisanych od setek lat reguł.

Całe życie marzyłam, o tym, żeby mój wyjazd do Japonii odbył się w czasie sakury.. No i w końcu po latach marzenie stało się celem z listy. Cele łatwiej spełniać. Poniżej znajdziecie cały mój research jaki zrobiłam przed wyruszeniem do Japonii, w sam raz na kolejną sakurę. Kto się wybiera? Nie popełnijcie mojego błędu i Koniecznie zróbcie rezerwację hoteli już teraz, bo potem nic nie zostanie. Mam nadzieje, że zebrane informacje przydadzą przy planowaniu waszej podróży w stronę wschodzącego słońca i tańczących na wietrze płatków wiśni.

Sakura

Wiśniowe szaleństwo trwa zaledwie tydzień. Towarzyszą mu specjalne prognozy kwitnienia, wspólne oglądanie hanami oraz liczne festiwale. Na tak wielkie święto nawet w Starbucksie można się napić  kawy inspirowanej kwiatami wiśni! Całe szczęście, że herbaciarze, jak ja mogą mieć-sakurę na codzień 🙂

Odpowiedź na pytanie kiedy kwitną wiśnie w Japonii w 2018 sprawdzicie pod prognozami:

https://n-kishou.com/corp/news-contents/sakura/news2018.html?lang=en

Taka prognoza na pewno przyda się przy planowaniu wyjazdu. Jednak muszę wam powiedzieć, że w tamtą wiosnę była opóźniona o jakiś tydzień, a nawet dwa w stosunku do rzeczywistości. Wiśnie najpierw kwitną na południu kraju, a potem fala dociera do środkowej części Japonii by zakończyć swój żywot na północy kraju.

Kwitnienie Wiśni w Japonii 2018
Kwitnienie Wiśni w Japonii 2018

Co to jest Hanami

Hanami  to oglądanie kwiatów. Kto bogaty może oglądać sakurę nawet z helikoptera! Wersja romantyczno-ekonomiczna hanami z łódki. Odpowiednie do tego celu kanały znajdują się w Monzen-Nakacho (dojazd: Monzen-Nakacho Station). Dziko przyjemną przejażdżkę łódką można odbyć podczas O-Edo Fukagawa Sakura Festival. W czasie jego trwania można liczyć na performance i pyszne jedzonko.

Łódź. Za 500 yenów można wynająć wasen tradycyjną łódź, która kursuje co 20 min w godzinach 10-16. Miejsca są limitowane więc najlepiej przyjść z samego rana od 9h30. Pływanie odbywa się wyłącznie w weekendy, kiedy kwitnie wiśnia.

Motorówka. Można też płynąć motorówką, tu ceny są już dużo wyższe bo ok 2300 yenów, rano odbywają się 30 minutowe kursy, zaś nocne trwają 45 minut. Obserwacja oświetlonych kwiatów nocą jest droższa- 3200 yenów

Rejsy

 • Galleon to firma, ktora ma w ofercie 3 rodzaje hanami:  rejs (metro: Nihonbashi Station; 2,900 yen  płynie przez rzeki: Nihonbashi, Sumida, oraz  Onagigawa.
 • Połgodzinny dzienny rejs za 2300 yenów zaczynający się i kończący na Monzen-Nakacho, płynie przez Oyoko i Sumida Rivers. Podobnie jak poprzednia firma oferuje nocny 45-minutowy rejs w cenie 3200 yenów.
 • Na wodach  Sumida River w czasie kwitnienia wiśni kwitnie też łodziowy biznes, i tak Tokyo Cruise powołuje do działania specjalną linię na szlaku sakury: Asakusa, Hamarikyu Gardens (Metro:: Shiodome Station), lub z Hinode Pier (Metro: Hinode Station). Cena wynosi 780 yenów za dorosłego  i 390 yenów za dziecko na trasie  Asakusa-Hinode i 740 yenów na linii  Asakusa-Hamarikyu. Za oglądanie Ogrodów Hamarikyu należy dodatkowo dopłacić.
 • Teraz mój konik.Ciekawie zapowiadają się ich nocne kursy z racji rozszerzonej oferty.   Dodatkową atrakcją poza nocnym hanami będą pokazy tańca tradycyjnego furisode-san (geisha-like performers). Ta 45minutowa rozkosz dla oczu będzie nas kosztowała  2,800 yenów, zaś nasze dziecko 2,000 yenów. W cenie drink i lekka przekąska, Z racji limitowanych miejsc i ograniczonej sprzedaży on line która się odbywa od 9hrano wskazana jest wcześniejsza rezerwacja tutaj.

Hanami w parku rozrywki Toshimaen in Nerima Ward (Metro:Toshimaen Station), Hanayashiki w Asakusa, oraz Yomiuri Land.Metro: Keio-Yomiuriland Station

Kąpiel z widokiem na kwitnące  wiśnie Oka No Yu; adres: 3302-8 Yanokuchi, Inagi, Tokyo | Godziny 10:00 rano-12:00w nocy | Metro:: Keio-Yomiuriland Station w tygodniu wstęp 650Y w weekendy 750Y.

 

Najlepsze miejsca na oglądanie kwitnących wiśni to:

 • Shinjuku Gyoen
 • Inokashira
 • Chidorigafuchi
 • Park Sumida
 • Cmentarz Aoyama
 • Koishikawa Korakuen

 

Yozakura

Yozakurę czyli oglądanie kwiatów w nocy, najlepiej zacząć w kwietniu! 

Jakie są najlepsze miejsca na oglądanie kwitnącej wiśni nocą:

 • Meguro and Naka-Meguro-Metro:: Ikejiri-Ohashi, Meguro, lub Naka-Meguro Station
 • Chidorigafuchi Park and Yasukuni Shrine Adres: Chidorigafuchi – Kudanminami, Chiyoda-ku, Tokyo | Yasukuni Shrine – 3-1-1 Kudankita, Chiyoda-ku, Tokyo   Metro: Kudanshita Station
 • Rikugien– Ostatnie wejście  20:30  Adres: 6-16-3 Hon-komagome, Bunkyo-ku, Tokyo Metro: Komagome Station wstęp 300 yen.
 • Yomiuri Land  Adres: 4015-1 Yanokuchi, Inagi, Tokyo Access: Keio-Yomiuriland Station 1,800 yen za wstęp
 • Sumida park – park niewielki, ale za to jaki czarujący
 • Ueno park to park pełen zachwycający zakamarków. Minusem jest ogromny tłok i rezerwacje na miejsca do piknikowania. Dobrą wiadomością jest, ż możemy się przyłączyć do dolnej grupy Japończyków. Przechadzając się między piknikującymi możemy liczyć na zaproszenie na kielicha:)
sakura w Japonii. Kwitnienie Wiśni
sakura w Japonii. Kwitnienie Wiśni

 

 

Dodaj komentarz

Close Menu

Hej!

Miło mi, że tu jesteś!

Jeżeli przydał Ci się post to polub stronę na Fejsie. Dzięki temu będziesz na bieżąco z nowymi artykułami.  Przyczyniasz się też do rozwoju bloga.  Jeżeli nie, to i tak mi miło, że wpadłeś.

Miłego dnia!