You are currently viewing Jak się dostać z Bangkoku na Phi Phi

Jak się dostać z Bangkoku na Phi Phi

 

Phi Phi to jedne z najpiękniejszych tajskich wysp, rozsławione w dodatku przez boskiego Leonardo di Caprio. Jak się do nich dostać przeczytacie poniżej.

Najprościej

Jak to w doskonale przygotowanej na obsługę turystów Tajlandii bywa, najłatwiej jest zamówić gotowy transport z agencji lub hotelu. Najpierw  jedzie się nocnym autobusem, a następnie przesiadamy się na prom. Autobusy odjeżdżają z okolic Khao San Road, a następnie wysadzają nas na przystani w Krabi Town. Pamiętajmy, że tajskie poczucie klimatyzacji jest różne od naszego, bo w autobusie może być 16 stopni, zatem weźmy ze sobą ciepłą bluzę. Autobus zalicza krótki postój na stacji, gdzie zarówno możemy coś zjeść, jak i się załatwić. Cena ok. 1200 baht całość.

Najszybciej

Dystans 850km najprędzej pokonamy samolotem lecąc na wyspę Phuket lub do Krabi Town, a następnie korzystając z transferu, przedostaniemy się na Phi Phi. Samoloty kursują w sezonie co chwilę, zaś po sezonie 9 razy dziennie. Na trasie latają Thai Airlines oraz Air Asia. Lot do Krabi trwa 1h20 min. Prom z Phuket płynie 2-3h i kosztuje 300-850 baht w zależności od prędkości.

Najbardziej skomplikowanie

Możemy wsiąść w pociąg typu sleeper do Surat Thani, a następnie transferem dostać się do Krabi Town, skąd popłyniemy promem.

Najtaniej (niekoniecznie)

Wsiadamy w autobus na dworcu Bangkok’s Southern Bus terminal na Boromratch Chonnani Road, który nawiasem mówiąc jest bardzo daleko od centrum Bangkoku. Wysiadamy w Krabi Town, dostajemy się do przystani skąd odpływają promy do Phi Phi. Cena autobusu 626-920 baht, czas przejazdu około 10h. Prom płynie 1h45 min i kosztuje 373.5- 382.5  baht.

 

Udanej podróży!

jak się dostać z bangkoku na phi phi

 

Wybierasz się do Tajlandii? Może zainteresuje Cię artykuł:

 

 

5/5 - (1 vote)

Ten post ma 4 komentarzy

 1. Minie

  Pomocny wpis. Planujemy z mężem podroz na wschód bo jeszcze nas tam nie widziano. A wiem ze warto!

  1. admin

   Jak się raz już pojedzie na Wschód, to potem już się nie chce wracać na Zchód;)

 2. Natalia

  Brakuje info jak i gdzie kupic bilet na przyklad 🙁

  1. Van

   Hej! Dzięki za uwagę.
   Bilet na prywatne przejazdy dostaniesz w każdej agencji i na prawie każdej recepcji hotelu czy hostelu. Agencji turystycznych w Bangkoku jest chyba więcej niż kafejek w Paryżu. Najwięcej znajdziesz w okolicach Khao San Road.

   Bilety na pociąg do Surat Thani kupimy na dworcu Hua Lamphong. Tam jest osobne biuro do obsługi obcokrajowców. Jeśli dobrze pamiętam to po lewej od wejścia, całe przeszklone. Można też w zwykłej kasie. Następnie w Surat Thani trzeba będzie znaleźć agencję turystyczną, albo kupić bilet na jakiejś hotelowej recepcji. Można też wynająć taksówkę. I potem w Krabi bilet na prom trzeba kupić na przystani lub w agencji.

   Na autobus na dworcu Bangkok’s Southern Bus bilety dostaniemy w kasie dworcowej.
   Bileciki kupujemy za gotówkę. Na dworcu kolejowym trzeba będzie pokazać paszport, albo chociaż kopię.
   W każdym razie po turystycznych miejscach Tajlandii o wiele prościej się podróżuje niż po Polsce.
   Udanej podróży 🙂

Dodaj komentarz