You are currently viewing Tokio tanio część 2. Najlepsze tokijskie widoki za darmo
Tokio widok z caretta

Tokio tanio część 2. Najlepsze tokijskie widoki za darmo

Podczas wizyty w Tokio, musiałam sobie odpowiedzieć na pytanie jak zwiedzić, żeby oszczędzić pieniądze. Niektóre tokijskie widoki słono kosztują. Co wcale nie znaczy, że są najlepsze. Podczas wymarzonej podróży do Japonii udało mi się znaleźć sporo darmowych miejsc, z których rozpościera się piękna panorama na megamiasto. Zobaczcie sami:

Caretta Shiodome Dentsu (電通本社ビル)

Zewnętrzna winda wyjeżdża na 46 i 47 piętro, na tych poziomach znajduje się kilka restauracji, zaś w między-przestrzeni można tylko cieszyć się wspaniałym widokiem na słynny Targ Rybny, wspaniałe ogrody Hamarikyu oraz Zatokę Tokijską. 213-metrowy drapacz chmur został zaprojektowany przez gwiazdę francuskiej architektury Jeana Nouvella ( znanego m.in. z projektu barcelońskiego dilda, i nagradzanego Instytutu Świata Arabskiego w Paryżu). Budynek należy do japońskiego potentata reklamy Dentsu. Z tego względu na samym dole znajduje się darmowe Muzeum Reklamy ( w 2017 nieczynne z powodu remontu). Caretta to druga część  Shiodome- znanego kompleksu rozrywkowego.

Adres: Japonia, 〒105-7090 Tokyo, Minato, Higashishinbashi, 1 Chome−8−2

Godziny otwarcia: 07:00–23:30

Metro: Shiodome Station

Tokio Metropolitan Government Building

Budynek Ratuszu aka Tokyo Tochosha (東京都庁舎) lub The Tokyo Metropolitan Government Building Metro: Shinjuku.

Mierzy 243 metrów i jest drugim co do wielkości budynkiem w stolicy Japonii. Dla wizytantów dostępne są 2 obserwatoria po jednym na każdej wieży, na 45 piętrze. W północnej wieży znajduje się kafejka, która wieczorem staje się barem. Jeśli na upartego chcemy powiedzieć, że w Tokio gdzieś jest centrum to właśnie w pobliżu Ratusza.
Godziny: 9h30 -17h30 wieża południowa, 9h30-23h wieża północna
Nieczynne 29 grudnia, 3 stycznia

Adres: 2 Chome-8-1 Nishishinjuku, Shinjuku,

 

Shinjuku Sumitomo Building

Kolejny drapacz chmur w sąsiedztwie ratusza. W wieżowcu do swoich stolików zaprasza mnóstwo restauracji na każdą kieszeń, zaś na 51 piętrze znajduje się punkt widokowy. Godziny: 10h do 20h.

Metro: Tochomoe

Ebisu Garden Place (恵比寿ガーデンプレイス)

W luksusowym otoczeniu można się rozkoszować wyśmienitym widokiem na miasto w dzielnicy Meguro, tej samej znanej z rzeki otoczonej wiśniami. Wewnątrz m.in restauracje.
Darmowy widok rozpościera się z 38 i 39 piętra wieżowca
Godziny: 10h do 23h

Metro: Ebisu

St. Luke’s Tower (聖路加タワー)

aka St. Luke’s Garden składa się z dwóch wieżowców w pobliżu rzeki Sumida
Obserwatorium na 47 piętrze pyszni się widokiem na Fuji i Tokio Tower 2 wieże połączone są mostem na 32 piętrze.

Godziny otwarcia: 9h do 19h

The Shinjuku NS Building (新宿NSビル)

Wieżowiec znajduje się w sąsiedztwie Ratusza. Z  30 piętra możemy się cieszyć widokiem miasta. Na 29 piętrze znajdziemy podniebny most.

Godziny: 11h do 22h.

The Bunkyo Civic Center (文京シビックセンター)

kolejny po Ratuszu rządowy budynek, który pozwala na cieszenie się panoramą miasta za darmo. Obserwatorium znajduje się na 25 piętrze i widać z niego przy dobrej pogodzie górę Fuji, a także dzielnice Akihabarę i Shinjuku.

Godziny: 9h-20h

 

tokio darmowe widoki
Tokio widok z Caretta

 

 

Jeżeli wybierasz się do Japonii to może zainteresują Cię artykuły:

 

Tokio tanio

 

 

Rate this post

Dodaj komentarz