You are currently viewing Tokio przystanek 3: Ginza

Tokio przystanek 3: Ginza

Czy wiedziałaś, że w Paryżu istnieje klinika dla Japończyków którzy po pobycie w Mieście Świateł popadli w depresję? Nic dziwnego! Tyle sobie na wyobrażali ociekających złotem chodników i Francuzek w kreacjach haute couture, a tu taka lipa! Nie to co w Tokio! U siebie mają Ginzę, dzielnicę pachnącą luksusem i kuszącą kolorowymi neonami. W Ginzie rzadkim widokiem jest ktoś w przeciętnych ubraniach. Co najwyżej turysta może sobie pozwolić na nijakość.. Japonki modę po prostu kochają, a udając się na luksusowe zakupy czy nawet  na bezcelowe spacerowanie zwane burabura zakładają najlepsze ubrania. W końcu otoczenie topowych światowych marek zobowiązuje… Wielkie butiki odziane są w finezyjny garnitur ze szkła i stali najnowszego designu. Dlatego nawet jeśli nie lubisz luksusu ani zakupów to i tak powinnaś odwiedzić chociaż raz Ginzę. Dać się zadziwić swoim oczom. Warto też podczas spaceru obejrzeć  szalone wystawy, jak na przykłada jedną wypełnioną zielonymi gumowymi kaczkami. Mnie fantazja Japończyków w dekorowaniu  witryn sklepowych nieraz zaskoczyła.

W Ginzie królują teatry, w tym też znajduje się najważniejszy w Japonii teatr tradycyjny kabuki- Kabukiza. Jego specyficzny budynek odstaje od reszty okolicy, więc na pewno rozpoznasz go bez trudu.

Wystarczy wejść w którąś z bocznych uliczek, by znaleźć się w jednym z tanich barów z jedzeniem – izayaka. Wielkie wrażenie zrobiły na mnie knajpki wbudowane w wiadukt kolejowy. Dzięki nim klimat dzielnicy jest niezapomniany, szczególnie kiedy nad barami akurat przejeżdża pociąg… Jeśli podróżujesz z dzieciakami, to na pewno zapiszczą z radości kiedy tylko usłyszą zbliżającą się kolejkę.

Sklepy w Ginzie mają przepiękny asortyment. Ciężko się oprzeć i nie stracić majątku! Nawet sklep z pamiątkami wprawił mnie w zachwyt swoimi malowanymi pocztówkami. Wcześniej na tej samej ulicy trafiłam na wyjątkową cukiernię serwującą słodycze inspirowane kwitnieniem wiśni. Były naprawdę pyszne.

Po tętniącej życiem ulicy przemykały co chwilę gokarty, które są wypożyczane turystom. Przebierają się oni za Mario i sruu na miasto!

Tipy

  • Na darmowy koncert można się załapać w Tokyo Tower

 

Ginza Japonia
sklep z tradycyjnymi słodyczami

Tokio Ginza Japonia

Tokio Ginza
Zakochałam się w alejce wysadzanej kameliami

Dzielnica zakupów Tokio  

ginza japonia
Kabukiza- tradycyjny teatr kabuki

Ginza japonia

Ginza Japonia
Tradycyjna restauracja

 

 

Jeżeli wybierasz się do Japonii to może zainteresują Cię artykuły:

 

Tokio tanio

 

 

 

Rate this post

Dodaj komentarz